| MirabelaMadalinaiza a întrebat:

Daca vă mai aduceţi aminte am mai pus 2 întrebari de accest gen cum am menţionat şi în celelalte 2 întrebări sunt însărcinată în 3 luni jumate eu si iubitul meu ne dorim copilul dar parinţii mei de cateva zile spun că o să mă ducă să fac avort am 17 ani si iubitul meu 18 e mai mare cu un an ca mine noi vrem acest copil.suntem pregatiţi să îl crestem chiar dacă suntem tineri ce putem face în acceastă situaţie?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Sa fiți sănătoși.
Cu siguranță exista soluții.
Nu te pot obliga sa avortezi.
Sunteți tineri dar puteți fi responsabili.
Dacă nu te înțelegi cu părinții, încearcă sa găsești un centru unde sunt ajutate mămicile si copiii pana se pun pe picioare.
Depinde care este situația prietenului tău.
Dacă ai unde sta cu el...cum sa va întrețineți, dacă părinții lui sunt dispuși sa ajute.
Un copil este o minune și aduce bucurie într o familie.
Părinților tai le poți spune ca este viata și este nepotul lor și nu ai vrea sa audă din burtica ca este nedorit.
În primul rand cred ca ar trebui sa te adresezi la protecția copilului.
Dumnezeu sa va ajute❤

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce sens sunteti pregatiti?

| ania a răspuns:

Nu te poate nimeni forța să avortezi, e o crima, luptă pentru viața copilului vostru. Iubitul să seangajeze și să ii roage pe părinții tai să fie de acord cu căsătoria. Poti merge si la protectia copilului să ceri ajutor dacă esti amenintată.ei au locuri unde pot sta viitoarele meme păna nasc.

| AliGab a răspuns:

Trage de timp sa depasesti 14 saptamani de sarcina si nu se va mai atinge niciun doctor de tine pentru ca poate infunda puscaria daca il denunti. Este ilegal sa faci avort ca medic dupa 14 saptamani, iar pentru pacient poate fi fatal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de urat din partea lor ca nu-ti respecta libertatea.
Dar uite care e solutia mea.
Suna la centrele Roua din Bucuresti si te vor ajuta cu sarcina asta.
Ei te vor sfatui in tot ce priveste acest moment dificil din viata ta.
Pentru ca nu poate copilasul din burtica ta sa vorbeasca strig eu in locul lui:
Mami, te rog nu mă ucide!

| Standt a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la libertate, nu uita ca e minora!

| Standt a răspuns:

Sunteti pregatiti? Aveti amandoi locuri de munca? Aveti unde locui (fara parinti)?