| noob a întrebat:

Daca vreau sa gatesc mazare, am nevoie de cuptorul cu microunde sau de gratar?

Răspuns Câştigător
| timewaster a răspuns:

Cum te gandesti sa pui mazarea pe gratar?laughing

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai nevoie de minte si indemanare!

| morena a răspuns:

laughing Da! DE gratar daca le faci pe frigarui!
De microunde daca vrei sa le incalzesti, dupa... laughing

| pisoias a răspuns:

De gratar cu siguranta, numai ca trebuie gatita in aer liber ca sa aiba un gust mai bun.

| DenisaAbdn a răspuns:

Nu neaparat, merg gatite si la fierbator.Ai renuntat la sarmale? ( postarea ta anterioara ) Oricum, nu te agita, copiii imaginari nu trebuie hraniti.

| IooMar a răspuns:

Ingriedeinte:2 cutii mari de mazare
1 piept de pui
3 morcovi
2 radacini de patrnjel
2 linguri de suc de rosii
1 ardei gras
3 cepe mari
Preparare: Se taie ceapa julien si se caleste in putin untdelemn, impreuna cu carnea de pui, taiata cuburi mari. Se adauga radacinoasele, taiate cubulete, apoi apa pana le acopera si sucul de rosii.

Se lasa la fiert aprox 30 de minute, se adauga mazarea si se completeaza cu apa pana o acopera bine. Se fierbe inca 15-20 de minute, la foc mic. In final, se sareaza dupa gust si se presara cu patrunjel verde tocat.

| Doar1îngeR a răspuns:

Incep sa cred ca iti bati joc de noi laughing
Daca vrei sa gatesti mazare ai nevoie de rotisor.winking

| Draghicieladenisa a răspuns:

Poti folosi cuptorul cu microunde pentru a le face ceva in gen pop cornwinking(nu uita sa pui sare). Parerea mea e ca mai bine ai folosi un griller decat sa te chinui cu gratarul(nu uita sa pui mustar sau/si ketchup). Pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de o oala si apa in care sa fierbi mazarea, cauta pe net cum se face, reteta etc

| CristinaLorena a răspuns:

laughing pff copcile iti bati joc de noi? laughing da sigur gratarul dar fale in padure laughing

| Mythos a răspuns:

Depinde de numarul si tipul modificarilor genetice suferite de mazarea ta.

| Sfirca a răspuns:

La protap iese fita rau si intra bine cu o sparla de pufoaica...hai ca idiotii astia au inceput sa iti scrie si retete dracu happy