| anonim_4396 a întrebat:

De ce este bine sa ai sora sau frate?big grin

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sa ai un sprijin in prezent, viitor, vorba aia, sangele apa nu se face.

20 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eee ce mi-am dorit eu mereu un frateday dreaming
E oribil sa fi singur la familie, te intorierizezi si tinzi mereu sa iti raportezi actiunile la altii ceea ce e rauwinking
Ai cu cine te distra/bate/certahee hee

| monyk a răspuns:

Buna, pentru ca e urat sa fi singur, ce bine e sa ai cui spune o vorba buna, cu cine sa impartasesti diferite chestii si intamplari, e frumos sa ai sora sau frate, desi cand esti mic nu prea iti place, dar cand esti matur, ce frumos e sa mergi in vizita la sora/frate, sa ai cu cine sa vb, pentru ca fratele e frate pana la moarte...

| Farcas a răspuns:

E bine pentru ca sa ai un sprijin pentru atunci cand parinti tai nu vor mai fi si simtit nevoie sa fi alaturi de cineva care sa fie ca un parinte.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ptr ca ai cu cine vb, ai cui sai spui un of, ajutor reciproc etc.

| cosima11 a răspuns:

Chiar daca uneori nu realizam, sa ai o sora sau un frate e cel mai frumos lucru.pentru ca sunteti facuti din acelasi "aluat" cum ar veni.si de aici pornesc toate...ai cu cine confrunta niste idei, cu cine sa-ti poetreci timpul liber, iar daca privim in viitor. dupa ce parintii n`o sa mai fie. ramai singur pe lume? e naspa sa nu ai un frate sau o sora la care sa mergi.

| madalinutza a răspuns:

Bunabig grin
pai ai cu cine vorbi, te ajuta, te apara
sora mea nu mai e in tara
dar niciodata nu ma plitiseam cand era acasasad
te mai ajuta la temehappy
te mai batzi cu ellaughing
si o gramada de lucruibig grin

| ////////////// a răspuns:

Pentru ca te apara, incurajeaza, invata lucruru frumoase, ai de la cine invata ceva si ai o sustinere, e clar ca cind mai esti mic te bati dar asa suntem toti.

| assus a răspuns:

Nu e bine! laughinge mai bine singur ca nu trebuie sa impartzi averealaughing

| andrew_9324 a răspuns:

Sa ai cu cine sa te bati happy, sa va luati aparerea in fata parintilor, sa ii pui parola la calculator cand te enerveaza, sa il satajezi, sa te apere, sa te ajute, sa te inteleaga, sa invatati sa impartiti totul si sa nu uiti sa i spui cat de mult inseamna pentru tine. Da big bro, vezi ca ti am ars camasa preferata big grin, stiu ca ma vei ierta laughing, sau nu big grin

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Pff, cat as vrea sa am un frate sau o sora mai marebig grin day dreaming. Dar stiu ca nu se mai poatecrying.

| Fllly a răspuns:

Sa nu fii singur/a smug

| florinbrasov a răspuns:

Ca să Îl/o iubești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ai cu cine sa te certilaughingglumesc.pai pentru ca in sora sau in fratele tau poti sa ai incredere ca nu mai zice la nimeni nimic cand ii spui ceva si ai nevoie de vreun sfat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa aibe cine sa te bata, sau sa ai pe cine sa bati... la caphee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poate ajuta la unele probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ie bine sa fii singur nu ai nici un sprijin cand ai probleme, si te bat dusmani dau in tine ca in sac, da cand ie frate langa frate e altceva, si in viitor nu vei ramane singur si ai cui mai spune cate ceva, sau sati deie sfaturi, sangele nu se fc apa niciodada ramane frate pana la moarte

Răspuns utilizator avertizat
| adapurple a răspuns:

Pentru mine e super ca am sora(sunt fata) si mai am cu cine vb si ma ajuta la teme

| FloryDo a răspuns:

Exista nenumarate motive pentru care e bine sa ai o sora sau un frate, dar eu iti voi spune unul mai important: e atat de minunat sa ai cu cine te certa uneori!laughing -->(o spun din experienta)

| ◄razvan► a răspuns:

Sunt Razvan, cel care a pus intrebarea.
Daca sunt gemeni atunci ce ati face?