| eek a întrebat:

Deci am ajuns la concluzia ca nu mai are rost sa am incredere in nimeni si nimic...tot spun asta de fiecare data.si tot nu ma invat minte.
am incercat sa ma despart de pretenul meu de 3 ori pana acum.pentru ca el vrea relatie de lunga durata. vrea multe...si eu nu s pregatita.am de gand sa mi traiesc viata si sa fac multe alte lucruri. dar nu alaturi de el. i am explicat chestia asta de nu stiu cate ori...si eu ori face pe prostul. ori chiar e prost...
ultima cearta... s a lasat cu amenintarea ca viata lui nu mai are rost fara mine si nu stiu ce... avand in vedere faptul ca nu i a rasp la tel prietenului sau cel mai bun...sora si mama lui nu stiau unde a plecat... m am panicat foarte tare.si am venit la el in cartier sa vorbim...am plans ca o proasta...pentru ca nu am trecut prin relatia asta ca gasca prin apa...totusi au fost 3 luni...si am aflat.tocmai dupa ce ne am impacat azi...ca daca ma desparteam de el .se combina cu alta...si cand l am intrebat sincer ce avea de gand sa faca daca nu ne impacam. a zis ca nu stie...
deci el pur si simplu isi bate joc. vrea sa fie doar el fericit si sa primeasca ceea ce i se cuvine.am mai auzit niste chestii de la prietenii lui. dar atunci nu am dat importanta pentru ca tineam mult la el... dar acum incep sa cred ca stau alaturi de o persoana ca vrea doar binele sau.nu binele relatiei... ce sa fac...si cum sa i spun ca nu mai vreau...cum sa procedez...va rog.am nevoie de ajutor...

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E greu de sp si delicat inacelasi timp. dar gindeste te ca daca te iubeste s ar putea sa sufera. parerea mea e ca nu trebuia sa te implici atit sau sa stai atit cu el si acum sa i dai cu picioru. SP asta pentru ca cunosc o situatie cind o fata a stat linga un baiat 1 an si au pripus sa se casatoreasca si in 2 zile a plecat ea pentru ca nu putea fara mama [ei] iti dai seama prin ce trece acest baiat care a iubit o enorm si acum se simte trada t mai mult se gindeste la gesturi extreme se sinucidere .si atunci?/oare nu te simti vinovata?//ca ai tras de timp?/l ai amagit. sau si-a pus speranta in relatie ...mai gindeste te sAU. FA CEVA CARE SA POATA SA SUPOARTE, mai usor despartirea

| Linda a răspuns:

Ii mai spui o data ca nu vrei sa fii cu el si inchizi orice comunicare. Nu te avanta prea repede in alte relatii. Stabileste niste lucruri care ti le doresti sa le aiba persoana cu care esti, si nu accepta sa fii cu cineva doar de dragul de a nu fi singura. Intelege-te bine cu o prietena pana atunci. Mertegeti in oras impreuna, etc.

| Dianna a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca s-a terminat iar daca nu intelege cu vorba buna e problema lui!

| Kitty a răspuns:

Nu-l mai lua in seama cand zice ca viata lui nu mai are rost fara tine si nu stiu ce...astea-s prostii inventate pe moment, daca nu intelege lasa-l in pace, ignora-l, nu il mai baga in seama, fa-l sa creada ca nu -l mai interesezi, distanteaza-te de el. Eu zic ca nu trebuia sa te impaci cu el pentru ca banuiesc ca o sa continue la nesfarsit certurile si problemele si toate astea iti fac tie rau... daca vrei sa scapi de el cat mai repede ar trebui sa il faci sa nu te mai placa...gandeste te ce nu ii placea la tine si aia fa-i happy (asta daca vrei sa te lase in pace )

| liz23 a răspuns:

Daca tu ai ajuns la concluzia ca el urmareste doar binele lui, la fel poti face. Vorbeste cu el, fi sincera si traieste-ti viata asa cum te face pe tine fericita. Din punctul meu de vedere baiatul stie sa joace teatru...si nici nu are respect pentru tine sa-ti recunoasca anumite lucruri.Nu-ti pierde timpul langa cineva care nu te apreciaza. O discutie este suficienta, apoi iti vezi de viata ta, dar dupa ce iei decizia, nu mai da inapoi. iar ca sa nu te mai impresioneze cu tot felul de idei, aplici indiferenta.se va plictisi si te va lasa in pace.

| eek explică:

Scuzati micile greseli. am scris in graba

| sy46 a răspuns:

Spune-i pur si simplu ce nu-ti convine si nu-l lasa sa creada sau sa vada ca tie iti mai pasa de el daca se duce la alta.baieti mai sunt o gramada, care sa fie mult mai buni pentru tine. zi-i sa te lase in pace, ca ti-e bine si fara el. o sa-ti ia catva timp sa te dezobisnuiesti de amintirea lui, insa tot e trecatorhappy