| UserName250000 a întrebat:

Deci bunica mea ma scoate din sarite. Are 60 de ani si sta toata ziua pe Facebook. Ea e genul de om care vrea sa stie toate detaliile de la mine din familie. Ea e genul de om cu care nu poti sa te iei pentru ca tot acelasi lucru face. Ea e genul de om care cand cearta oamenii si jigneste zice ca e doar o gluma. Dar ma enerveaza de imi sar si nervii din mine, si chiar plang pentru ca sunt foarte emotiv. Ce sa fac va rog?;(

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu mai petreci asa mult timp cu ea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vad aici raspunsuri de la tineri si ma mir! credeti ca daca omul are 60 de ani este si prost? Cica: de ce i-ai facut cont? Eu am contul facut de mine, sistemul de operare instalat de mine (apropo cunosc si Windows si Linux. Acum scriu de pe Linux) si chiar repar calculatoare la mine in oras.
Nu va inteleg! Voi tinerii aveti impresia ca voi si doar voi le stiti pe toate. La varsta voastra ma uitam cu jind si respect la bunicul meu care, desi era preot, isi facea singur mese, scaune, butoaie, repara firele de curent, etc. Voi nu mai respectati nimic, va certati din orice si nu aveti rabdare la nimic! Incercati sa va calmati ca viata este scurta si este pacat sa o scurtati si mai mult din cauza nervilor vostri si a mandriei nemasurate. Mai incercati sa ascultati si de sfaturile batranilor. Stramosii daci ascultau de sfatul batranilor. Voi vreti sa ascultam de "sfatul tinerilor"?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar cine i-a facut ei cont de Fb? Si are calculator sau de pe telefon stă pe Facebook

| Freya1 a răspuns:

De la o anumita varsta oameni incep sa isi "cam piarda mintile".
Noi tineretul trebuie sa avem ori rabdare cu ei ori sa stam putin mai la distanta mai separati ca sa putem pastra o comuniune...Pastraza distanta si explica-i frumos de ce o faci

| anonimg a răspuns:

Nu ma sta prea mult in prejma ei, ci doar atunci atunci cand este nevoie.

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Pai daca te urmareste pe Facebook, da-i block ca nu stie ea ce si cum.Ii spui ca a venit OZN-ul si ti-o furat contul' pentru experimente.Cum a zis si altcineva, o poti ignora, evito, nu mai sta in preajma ei si nu baga in seama ce zice ca oricum nu are rost sa te enervezi degeaba.

| IIIshaneIII a răspuns:

Invat- sa foloseasca si Instagram, presubun ca baba nu am a invatat, sa isi faca cont si sa navigheze singura pe fbk, asa i?

| venividivici2017 a răspuns:

Blocheaz-o sau fa-ti alt cont.Ii spui de cel nou, de "Buna vestire" ca cineva ti-a furat pozele apoi a creat acel profil, de asemenea seteaza-l pe privat si mamaia nu o sa isi mai dea seamawinking

| Cris988 a răspuns:

La 60 de ani nu e aşa "babă". În ziua de azi, o persoană de 60 de ani nu e bătrână. De ce nu încerci să-i spui frumos ce te deranjează? Poate ar înțelege. Te-ai gândit că poate face intenționat aşa că ştie că te superi? De acord cu Salontanul!

| xxzotjexx a răspuns:

Mai.
La batranei iti trebuie putina rabdare oricat de greu ar fi.
Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii povestesti toate astea pe un ton calm
Spune-i ca unele persoane pot fi afectate de ceea ce spune ea chiar daca baga faza cu "gluma".
Cum adica face acelasi lucru?
Gandeste-te ca probabil ii place sa vada si ea ce se intampla peste tot, poate nu i se povesteste.
Incearca sa ii povestesti mai multe