| Miruna0909 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care nu se spala duminica, doar din simplul fapt că e "sarbatoare"?
Ce sarbatoare frate, pe mine ma enervează, pentru că așa sa practică la mine in familie, dar pe mine ma scoate din sarite replica asta, mereu sunt certata daca mă spal duminica.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și am contrazicea unul pe aici că religia e apogeul civilizației... Hahaha

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma peesh.
De o vreme buna am inceput sa spal si rufe ori sa fac curatenie duminica.
Credinciosii sa se retraga in Vaslui.
Suntem printre ultimele tari europene care mai cred in basme.

| Miruna0909 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daca suntem niste prosti cred si eu...

| Fatamuntilor a răspuns:

SA inteleg ca sase zile din sapte muncesti din greu si taman duminica ai timp sa speli?
Sa stii ca preotul a spus la biserica ca nu e nici o problema daca speli in zi de sarbatoare daca muncesti pana sanbata seara iar duminica poti pune linistita la splalat.Dar asta dupa ce ies preotii de la slujbe.
In rest mi se pare o sfidare si lipsa e respect la parerile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că sunt înapoiați. La fel și cei care îi îndeamnă pe alții să facă asta.

| EestiSodalane a răspuns:

Duminica nu se muncește, iar spălatul nu e muncă. E o prostie.