| eukata a întrebat:

Doamne,deci nu mai suport. Imi vine sa plec de acasa. Mama cu tata,se cearta intruna! Nu le mai suport aberatiile,si cireasa de pe tort este ca in momentul cand tata vine acasa ma ia pe mine ca de ce nu am invatat /scris,cand eu am facut lucrurile astea! Tata,este frizer,iar clientii lui ma mai vad prin oras,si spun tot felul despre minciuni despre mine. Unchiul meu face la fel si el,aberatii din acestea. In fine ideea este,ca eu nu mai suport certurile lor, si ieri, de ziua mea s.au certat! Vreau sa plec de acasa,ma gandesc ca le-ar fi mult mai bine, fara mine si asa, cred inca de cand am 11 ani ca am fost adoptata! Spuneti.m, vreau niste sfaturi! NU II MAI SUPORT

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Incearca sa treci peste. E greu, cred. Gandeste-te ca ei sunt cei care te cresc, care iti dau sa mananci. Daca pleci din casa, unde vei merge? Ce vei imbraca? Ce vei manca? Trebuie sa fii langa ei. Poate trec prin momente mai grele acum. Trebuie sa le fii aproape, sa-i asculti! O sa cresti mare si o sa-ti amintesti cu drag de fiecare cearta si iti va parea bine ca a avut cine sa te certe. Ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

In primul rand la multi ani, in al 2-lea imi pare rau pentru tine. Daca ne-ai spune ce minciuni spun clientii tatalui tau si unchiul tau te-am putea ajuta mai usor. Pana atunci incearca sa inveti, sa iei note mari.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu totii trecem prin asfel de perioade, dar plecatul de acasa nu face decat agraveze lucrurile.NU poti spune ca le fi mai bine ara tine. Sfatul meu sa discuti cu mama ta sa spui ce te framanta, si cu siguranta lucrurile se vor schimba.

| eukata explică (pentru Fatamuntilor):

Stii eu nu stau pe afara pana la 8 si unchimio` i`a spus tatei ca m`a vazut pe mine in oras cu multi baieti la 10.

| TURCUL0001 a răspuns:

Pleca de acasa.

| AlexandraM888 a răspuns:

DIn pacate de multe ori parintii nu isi dau seama cat rau le fac copiilor lor, insa sa fi convinsa ca nu o fac cu bagare de seama, probabil ei nu isi dau seama cat te afecteaza pe tine si ei cu siguranta considera ca esti mica si o sa iti treaca, trebuie sa vorbesti cu ei si sa le explici prin ce situatie treci, fugitul de acasa nu este un raspuns asa cum nici razvratirea nu este, comunicarea este cheia!

| mariuscristi a răspuns:

Nu mai baga in seama!