| Eugeniusu a întrebat:

Facem o luna de cand suntem impreuna, si vreau sa ii fac un mic cadou iubitei mele. Problema este ca am doar 40 lei, si nu stiu ce i-as putea lua. Mi-ar ajunge banii sa ii cumpar o bratara de fete, un urs de plus si o ciocolata?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la o luna ii cumperi de 40 lei cadou, la un an va trebui de 500, iar la a 10ani de casnicie vei fi pe drumuri, lefterit.
Un barbat incearca relatii cu multe fete pana-si gaseste una, fiecare sa primeasca cadou in fiecare luna?
Vestea s-ar raspandi repede si ar rade toate fetele de tine...

| SarcasticLady a răspuns:

Poti sa ii cumperi o carte si o ciocolata, nu conteaza cat e de scump cadoul, sa fie ceva din suflet, pana la urma poti sa-i comanzi si o pizza si cred ca o sa se bucure. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-i o floare rosie, sau un buchet, care simbolizeaza dragoste, ca de bratara, sau lantisor de argint sau aur nu-ti ajung banii, iar de tinighea nu recomand sa-i cumperi.
Chestia cu pozele in rama sau perne cu numele sau fata voastra, sunt deja expirate si mai toti le arunca sub pat, dupa ce pleci.

| ywar a răspuns:

Du-o in parc sau fa-o sa creada ca acolo esti la capatul lumii doar pentru ea... 40 lei nu inseamna nimic.

| UnBroken2016 a răspuns:

Un buchet frumos de flori bate toate prostiioarele tale naive.

| SarcasticLady a răspuns (pentru UnBroken2016):

House knows his stuff.

| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg de ce iti cheltuiesti banii pe un amarat de cadou, care oricum la 40 de lei e un jaf?
Iesiti la o piscina, cat e piscina cam 20 de lei biletul pentru tine si ea, beti un vin rosu undeva pe la 20 de lei si te-ai facut cu aniversarea de o luna, intr-adevar iti dau dreptate cu cadoul, pe la 6 luni sau 1 an cand totul e serios, atunci da pana atunci...

| Sadop a răspuns:

Totuși aveți doar o lună împreună, nu te arunca așa devreme la cadouri speciale fiindcă nu ai de unde ști cât va ține această relație. Dacă tu îi faci un cadoul scump acum, ea se va simți probabil datoare să-ți facă și ea unul. Îi poți da un cadou simbolic, de care să-și aducă aminte și peste 2-3 ani, dacă veți rămâne împreună sau chiar dacă nu.
Îi poți lua un ursuleț de pluș ceva mai mărișor, un buchet de flori și o cutie de bomboane cu care să o surprinzi, o poți duce la o cofetărie, îi poți cumpăra o carte care știi că îi place, o ramă cu o poză cu voi doi. Dacă tu crezi că această relație va ține și e ceva special între voi poți comanda de pe internet genul acela de brățări pentru amândoi, cu șnur, pe care să scrie din care sunteți împreună. Sau puteți merge să mâncați ceva și să beți un suc, sau la un film. dacă nu e pretențioasă. Chiar și o pișcină, de ce nu.
Însă cred că florile și bomboanele, plus o îmbrățișare tandră și plină de iubire o va face foarte fericită. Habar nu ai cât de mândre și fericite sunt fetele când primesc flori.
Acum să-ți dau un sfat, nu o obișnui lună de lună cu fel de fel de cadouri, cu flori sau alte chestii de genul acesta. Aniversare de o lună, 2, 50 zile, 100 zile și așa mai departe.o să i se pară plictisitor și va deveni ceva pe care îl faci din obișnuință. Oferă-i o floare din când în când, fără să fie vreo ocazie anume..sau un micuț cadou. O va surprinde și o va face mult mai fericită decât dacă stai lună de lună să-i cumperi câte ceva.

| Puicki a răspuns:

I-ai un trandafir, daca tine la tine ar aprecia mult.

| AndreeaDees a răspuns:

Buna. Ii poti lua ori o rama cu o poza cu voi doi, asta daca nu vi se pare prea devreme. Ori un urs si o cutie de bomboane, ori o bratara, un lantisor ceva.

| Iuuuuu249 a răspuns:

Nu te complica,ofera-i ceva care sa-i aduca aminte de prima vostra intalnire, ceva simbolic, sa-i ajunga la inima, du-o intr-un loc frumos, dansati pe muzica ei preferata....in loc sa-i cumperi ceva, mai bine petreceti o zi impreuna, o zi minunata, cu surprize mici dar simbolice... Orice ar fi, mult noroc!

| Iuuuuu249 a răspuns:

Nu te complica, ofera-i ceva care să-i aduca aminte de prima voastra intalnire, ceva simbolic, să-i ajunga la inima, du-o intr-un loc frumos, dansati pe muzica ei preferata....in loc să-i cumperi ceva, mai bine petreceti o zi impreuna, o zi minunata, cu surprize mici dar simbolice... Orice ar fi, mult noroc!

| Maya1997 a răspuns:

Un trandafir rosu.