| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! Acum o saptamana mi-a introdus doua degete, m-a durut ingrozitor, nu mi-a curs sange, doar ca m-a durut vaginul si a doua zi. Acum cateva zile din nou, insa nu ma mai durut si a reusit sa le introduca foarte adanc, simteam placere, dar si o usoara durere pe "peretii" vaginului, iar acum s-a umflat putin. Peste cateva ore am observat pe lenjeria intima pete (portocalii, maronii) si nu sunt de la menstruatie pentru ca imi vine la sfarsitul lunii. Ce sa fie? Daca este vorba despre ruperea himenului, atunci la primul contact sexual imi va mai curge sage?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himen rupt plus posibil o infectie genitala daca degetele nu erau perefct curate sau unghiile nu erau taiate scurt. E posibil ca la urmatorul contact sexual (primul a fost saptamana trecuta) sa nu mai sangerezi.

| Minks a răspuns:

Esti, ai fost, virgina? Daca da, banuiesc ca nu esti foarte bine documentata, nu?

| Andrada0025 explică (pentru Minks):

Da, sunt virgina.

| Minks a răspuns (pentru Andrada0025):

Ai fost, o data ce a existat penetrare, indiferent daca a folosit degetele sau altceva, himenul a fost oricum afectat, el fiind "sigiliul". Petele de acolo provin in proportie mare. Depinde cat de finut a fost, posibil sa fi ranit zona fara sa isi dea seama. In alta ordine de idei, sa va protejati si lasati joaca cu degete si alte vrajeli, macar sa o faceti ca la carte. big grin Take care.

Stai linistita, nu e nimic anormal. Sunt fete care experimenteaza tot felul de manifestari, de la dureri la sangerari, secretii din cauza unor schimbari la nivelul zonei. Chestia aia nu e inca obisnuita sa primeasca acolo degete, si alte organe. big grin

| pietrean a răspuns:

Ce fel de fata esti tu? Permiti orice sa ti se faca, fara sa cunosti riscurile, fara sa fii cat de cat documentata ce inseamna o viata sexuala, ce inseamna sa faci cu adevarat dragoste.Ai facut petting, te-ai lasat penetrata ba cu un deget, ba cu doua si tu inca mai afirmi ca esti virgina.Nu mai esti mama draga de mult! Ceea ce ai facut,ai dovedit doar ca esti doar un obiect sexual.
Macar invata, ce trebuie facut, sa nu ramai cu burta la gura, folositi prezervativul, ca uite asa o sa intrebi(dar ai intrebat deja!),"oare am ramas gravida?"
Pui intrebari cu acelasi continut de mai multe ori si tot nu pricepi nimic!

| anonim191 a răspuns:

Ti-ai pierdut virginitatea ce sa fie?

| Annnonimm a răspuns:

Mda este probabil sa nu mai fi virgins asta depinde de cat de elastic este himenul tau si cand cineva te dezvirgineaza nu te doare vaginul ci himenul