| sereeena a întrebat:

Hei, am o problema, eu am 16 ani si am o relatie de 2 ani cu un barbat insurat de 29 de ani care are un copil de 1 an, dar nu s-a casatorit din dragoste ci doar pentru copil deoarece nu isi iubeste sotia si se cearta in fiecare zi. El ma iubeste pe mine si cu mine ar vrea sa ramana, ce ar trebui sa fac mentionez ca parintii mei nu stiu. Astept parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| HeiSuntNati a răspuns:

Te iubeste sau nu, gandeste-te la viitorul ce iti sta in fata. Cand tu o sa ai 20 de ani, plina de viata, el 33. El o sa vrea sa stea la casa lui, sa aiba grija de copil, si tu ce faci? o sa faci pe dadaca? Gandeste-te bine. Eu am 17 ani, si ma pun in situatia ta. Si eu plac un tip cu 10 ani mai mare, dar prefer sa tin pentru mine, tinand cont ca pe langa el sunt doar un copil. Ai grija! Nu iti irosii tineretea. Ai multe in fata.

14 răspunsuri:
| BeckhamRZM a răspuns:

Ce să faci? Cred că este cea mai proastă glumă din această zi pe TPU. În primul rând, dacă se chinuia un pic, cred că putea să-ți fie tată. Și nu nu mai asta, nu te iubește, clar n-o face. WTF?! Ce-i în mintea ta? Caută-ți unul de vârsta ta, ai tăi n-or să vrea să aude de așa ceva, o să vezi.

| sereeena explică (pentru BeckhamRZM):

Deci sunt cu el de 2 ani, cum sa nu ma iubeasca? Copil si eu suntem sufletul lui

| sereeena explică (pentru BeckhamRZM):

De unde stii tu ca nu ma iubeste?

| BeckhamRZM a răspuns (pentru sereeena):

E imposibil! Te iubește probabil ca pe o fiică. Mai mult, no.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru sereeena):

Ai mei au stat 26 și nu cred că s-au iubit. =) Stai liniștită, privește realitatea.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sereeena):

Deci esti cu el de la 14 ani? pedofilie curata, il paste puscaria

| sereeena explică (pentru BeckhamRZM):

Nu e imposibil deloc! Dragostea nu e imposibila indiferent de varsta!

| NH4OH a răspuns:

Eu zic să-i pregătești mâncare pentru când va fi la pârnaie.

| Zenithf a răspuns:

Relatia voastra este cel putin suspecta la varsta pe care o aveti acum. Diferenta de varsta nu-i prea mare, daca ai avea si tu vreo 25 de ani, dar un barbat sa se indragosteasca de o copila... nu stiu ce-i in mintea lui.
Apoi, din ceea ce spui reiese ca este inca casatorit? Fereste-te de el pana lucrurile nu sunt mai "normale".

| Doub a răspuns:

Heeheee, isi bate joc de tine. Si daca nu isi iubeste sotia cum de are un copil cu ea? Ai grija, poate ii faci si tu unul.

| sereeena explică (pentru Zenithf):

Da este casatorit de aproape 2 ani, dar sotia lui este mai mare decat el cu 8 ani si nu s-a m-ai atins de ea de 1 an!

| Zenithf a răspuns (pentru sereeena):

Totusi, este impreuna cu ea, chiar daca numai in acte, si indiferent de cum va decurge toata tarasenia asta, tu vei iesi prost din ea, daca nu esti mai precauta. Ti s-a duce renumele de "spargatoare de casnicii".
Cat timp situatia este asa incurcata, gandeste cu capul, nu cu inima.

| mihai69 a răspuns:

Bă, da' chiar tustrei vreți sfaturi pentru relația asta?!?
Hai, uite, ție îți spun altceva, că sigur asta vrei: menage a trois!

| VL_Oana_2001 a răspuns:

O sa infunde puscaria, ca din cate spui tu esti cu el de la 14 ani thinking pedofilie curata. Hai sa fim seriosi frate ce om de aproape 30 de ani nu si-ar dori sa "arda" una de 16 ani decat o terminata de aproape 40? Gandeste realist si gata.