| Lorena0189 a întrebat:

Hei happy. Sambata seara vorbeam cu un coleg cu care ma inteleg foarte bine happy. Si a vrut sa jucam adevar si provocare... eu in gluma l-am provocat sa ma sarute, si atunci eu glumeam cand am zis asta si am crezut ca intelege ca eu glumesc. Si din fericire a inceput sa imi sune telefonul si a trebuit sa plec si nu a facut provocarea big grin. Si ieri cand ne-am intalnit in parc a zis ca facem provocareabatting eyelashes. Eu am zis ca nu ca am glumit. dar el a luat-o in serios si a asteptat pana am ramas singuri pe o banca din parc si a facut provocarea. Cand sa plec spre casa a venit cu mine si pe drum cand mergeam tot ma saruta si i-am spus ca ce tot ma saruti atat. a zis ca din reflex laughing. Azi cand ne-am vazut la scoala am vorbit si ne-am inteles ca tot ca s-a intamplat cu o zi in urma sa uitam + ca el are iubita, si ea e cea mai buna prietena a mea sad... si eu de ieri tot ma gandesc la acele saruturi big grin. acum nu stiu ce sa fac. Help puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Pai alege. prietena - care e cea mai buna, sau o relatie ce poate dura... poate cativa ani. sau pana primeste urmatoarea provocare big grin
eu unul m-as simti rusinat (nu ma simt ca nu as face niciodata asa ceva).
anuntane si pe noi ce alegi big grin

| neutrino a răspuns:

Ipocrizie sau inocenta?

| Exilee a răspuns (pentru neutrino):

Ambele se completeaza reciproc laughing

| DianaDiaa a răspuns:

Ehe pai acum depinde. Stii eu una eram contra, nu as fi stat niciodata cu prietenul prietenei mele (mai ales cea mai buna) si inca gandesc in acest mod.Dar, exista un dar pentru ca exista ipocrizie cum a spus neutrino ori doar asa la misto SAU chiar iti place acel baiat si e posibil sa il iubesti.
Punctul 2. Depinde de relatia lor, cat de bine se inteleg, trebuie sa stii ce si cum intelegi? Adica e prietena ta.
In concluzie trebuie sa analizezi, sa vorbesti cu EL in primul rand, apoi cu prietena ta, prima data intreband-o despre intelegi? Daca o sa stai cu el asteapta-te ca o sa se supere, e normal, dar isi va da seama despre ce e vorba zic eu. Cum am zis, la mine parerile se bat cap in cap laughing Am argumente pro si contra. Daca vrei sa vorbim, imi spui in privat happy O seara buna!

| DianaDiaa a răspuns:

Am vazut ca i-ai raspuns cuiva ca nu iti place de respectivul. Esti sigura? Daca nu iti place de ce te gandesti la ce s-a intamplat? Daca nu iti placea spuneai STOPwinking Nu crezi? Nu incerca sa te minti singura, ok o sa zici ca nu te cunosc si nu stiu ce e in mintea ta dar poate chiar tu nu ai idee sai vrei sa ignori...

| crocky a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta tongue