| Niicole a întrebat:

Prin ce gesturi mici ii pot arata ca si eu il plac?
Nu suntem impreuna, dar mi-a dat de inteles ca ma place, iar eu sunt o fire mai timida. Funda

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Il privesti in ochi, ii zambesti, esti foarte calda cu el cand ii vorbesti, cauti sa fii cu el mai mult si sa vorbesti cu el, iti aranjezi parul inainte sa I te adresezi, gasesti diverse lucruri cu care il rogi sa te ajute. Daca ai un pic de tupeu, ii propui sa te conduca acasa cu un pretext oarecare. Daca reusesti acest lucru, probabil ca si el va face pasi mai hotarati pentru tine. Odata ce aveti o relatie, incercati sa va intalniti in realitate, nu sa discutati pe calculator. Veti avea amintiri frumoase de la intalnirile voastre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci asa: big grin

| IDede a răspuns:

Un flirt mic cu ochii ar putea functiona. Te uiti la el iar cand se uita la tine, zambesti micut si te uiti in alta parte ar da de inteles ca vrei ceva de la el. Ai putea incerca si o atingere,, nevinovata '' sau sa te lovesti de el din greseala si sa iti ceri scuze. Sa il ajuti cu lucruri sau sa ii ceri ajutor la ceva. Sa vorbesti cu el despre un hobby comun. Il poti chema sa te ajute cu un lucru si dupa sa vorbesti cu el despre alt lucru si tot asa. Exista foarte multe lucruri, dar tu cum spui ca esti timida el va gasi acest lucru adorabil fiindca baietii apreciaza in general fetele timide ceea ce nu se prea gasesc insa pana la un anumit nivel de timiditate. Trebuie cateodata sa dai si semne de tupeu si curaj.