| ella30 a întrebat:

Hey. Am o cea mai buna prietena care a avut un prieten si a stat cu el 4 luni si acum s-au despartit, el i-a zis sa nu il mai caute. Iar ea este terminata, nu stie cum sa vorbeasca cu el pentru ca el nu ii mai raspunde la telefon. Iar ea nu mai mananca, se gandeste numai la el si plange in continuu, iar eu orike i-as zice nu se calmeaza. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi pntru ea. Ce as mai putea sa ii zic. Multumesc... Funda pentru cel mai bun raspuns :X

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy...off inteleg cum se simte si cat ii este de greu doar ca trebuie sa mearga mai departe oricat ii i-ar fi de greu, cu putina vointa si ambitie sigur va reusi sa treaca.Este foarte rau pentru ca nu mananca pentru ca se va simti rau,fara putere si este foarte posibil sa ajunga si la spital,doamne fereste!
Trebuie sa si-l stearga usor uosr incet din mintea ei,sa stearga tot ce este legat de el,poze,numarul, id, mesaje orice care ii poate aminti de el.Sa isi gaseasca o activitate ca sa isi mai ocupe timpul,sa se uite la tv,sa iasa pe afara,sa asculte muzica vesela etc.
Nu trebuie sa se descurajeze,sa priveasca inainte,timpul vindeca orice rana dar pentru asta este nevoie de rabdare.
Sa numai fie trista, sa zambeasca, sa incerce sa uite acest capitol dureros din viata ei si sa ii faca loc unui nou capitol care o sa fie mai bun decat a fost acestahappy

2 răspunsuri:
| puby a răspuns:

Incearca sa o faci sa iasa din casa sau sa faceti diferite activitati care sa o faca sa uite de resprectivul...si incearca sa ii explici ca nu este sfarsitul lumii, iar daca lui nu ii pasa de ea, ei de ce ar trebui sa ii pese? sau ca pur si simplu nu o merita daca el se comporta asa...

| seby_1107 a răspuns:

Pai fal sa uite de el nu-i mai aminti fai cunostinta cu altcineva orice dar nu-i aminti de el si spune-i ca mai sunt baieti in lumewinking de exemplu eu daca vrea o asteptlaughing(glumeam)