| EmonicaLaura a întrebat:

Hey! As vrea sa ma ajutati cu cevabig grin
Tocmai m-am despartit de prietenul meu crying. Dar nu fata in fata, ci i-am lasat eu un mesaj si inca nu mi a raspuns crying. Ar fi fost cazul sa ne despartim pentru ca in uilimele zile eram invizibila si s-a dat la alte fete. E un fustangiu si jumatate. Stiu ca ma iubea mult bla bla, dar asta a fost demult. Eu nici nici nu imi pot da seama daca il mai iubesc sau nu straight face. Atunci cand il vad, sau atunci cand i-am lasat mesajul de despartire pe facebook inima imi batea foarte tare, cum imi batea atunci cand m-am indragostit de el. Imi cam convine ca m-am despartit de el si ca eu am avut curajul sa ii spun, dar totusi ma simt foarte naspa si nu stiu de ce crying. Nu ma pot inveseli deloc. Chiar acum cand scriu asta sunt foarte trista si mai am un pic si plang. Nu mai am chef de viata deloc crying
Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa imi revin? Care este parerea voastra?

PS:Cel mai bun raspuns fundita, restul vot.happy

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna xD
Poate tipul nu s`a dat la alte fete.Poate ai avut tu impresia asta pentru ca erai intr-o perioada mai proasta. Oricum ar fi trebuit sa discuti cu el si sa clarificati lucrurile nu trebuia sa tii totul in tine si sa iti dai cu presupusul."Te dai cumva la alta sau mi se pare mie? Ce are aia si eu nu am? Mai vrei sa continuam aceasta relatie sau nu?"-toate aceste intrebari ar fi trebui sa i le pui tu fata in fata ca sa te lamuresti odata pentru totdeauna ce si cum.
In primul rand, stai de vorba cu el fata in fata(ok merge si pe mess). Pune`i toate acele intrebari si in functie de raspunsurile lui decizi ce vrei sa faci.
In al doilea rand, vorbeste cu tine insuti.Intreaba`te si raspunde`ti cu cea mai mare sinceritate,fara sa ai tendinta de a te minti singura."Vreau sa mai fiu cu el? Sunt dispusa sa suport sa se dea la alte fete? Il mai iubesc? Sau il plac? Sau cel putin mai ma atrage ceva la el? De ce stau cu el? Il iubesc sau am si alte motive? Daca il plac/iubesc de ce i-am dat papucii fara sa aiba ocazia sa imi dea o explicatie? De ce nu i-am dat ocazia de a vorbi?".
In al treilea rand, te poti hotari sa ii dai o sansa avand(bineinteles!) o promisiune din partea lui ca nu se va mai da la alte fete.Iar daca alegi sa nu ii acorzi nicio sansa, treci mai departe.Baieti sunt 4258647564385t7468523635788634 pe planeta asta.Asa e raised eyebrows? Vorba aceeabig grine ce sa te opresti la unu` cand sunt sute care te asteapta dupa colt?
Lasa relatia sa decurga de la sine, bucura`te de ea iar data viitoare cand apare o neintelegere sau ti se pare ca ceva nu este in regula, discuta cu el si rezolvati :*.

13 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Este evident faptul că, inconştient, îţi pare rău că te-ai despărţit de el şi încă îl placi. Simplul fapt că îţi bătea inima "la fel ca atunci când te-ai îndrăgostit" e de-ajuns ca să-ţi demonstreze că alea nu erau emoţii, alea erau încă sentimente ce se zbăteau să rămână undeva adânc uitate, să nu te mai afecteze. Tu cu siguranţă n-ai făcut dramă, te-ai despărţit de el raţional, pentru că se uita să după alte fete. Nu ţi-ai pus poate întrebarea că, în timp ce-ţi zicea că te iubeşte, a mai spus şi altor fete lucrul ăsta? Nu te gândeşti că poate nu te-a meritat?
Tu ştii mai bine povestea, dar ştii, nu îţi va merita lacrimile. Gândeşte-te că poate undeva, el e doar un oarecare, care a ajuns să-şi bată joc de tine, şi care se bucură că te vede suferind atât de mult. Fii puternică şi nu te lăsa bătută. Evident, tu-l cunoşti mult mai bine, dar ideile de genul te pot ajuta să treci peste tot ce s-a întâmplat. Dacă nu-ţi poate fi fidel acum, cu siguranţă nu ţi-ar putea fi fidel nici mai târziu! De lucrul ăsta să-ţi aduci aminte.
Poate e chiar mai bine că ai decis să pui punct acum decât să stai ca o prostuţă să-l aştepţi, să tânjeşti după puţină atenţie din partea lui, când era destul de clar că treaba dintre voi s-a răcit şi el îşi pierde interesul.
Te felicit că ai avut curajul de a striga "gata, nu mai vreau". Doar că acum, aşa cum ai avut curajul de a-i trimite acel mesaj "de adio", caută în tine curajul să lupţi cu ultimele speranţe, regrete eventual, şi sentimente rămase în inima ta. Pune-le lacăt pe gură şi aruncă-le departe. Nu merită să-ţi pierzi timpul plângându-ţi de milă. Şi-ai să vezi că după ce reuşeşti să uiţi, te vei simţi mult mai bine happy >big grin

| LifeFail a răspuns:

Bună.
E normal să te simţi aşa, doar treci printr-o despărţire. Să ştii că procedezi corect.Adică, nu merită să mai fii cu el dacă se poartă urât faţă de tine. După mine, nu merită să plângi din cauza lui. Gândeşte-te că ai făcut bine când te-ai despărţit de el,pentru că te făcea să suferi. Uită de el,ieşi cu prietenii,distrează-te, nu te gândi că el este singurul băiat din lume. Stai liniştită, multe fete trec prin situaţia asta. Doar ai încredere în tine şi fă lucrurile care îţi plac şi care te fac să uiţi de suferinţă.
Baftă!

| AnonimGirl a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti gasesti alta iubire a vietii. Pana ti-o gasesti incearca sa il eviti si sa il uiti. Este doar un baiat. Mai sunt baieti minunati pe lumea aceasta. In plus, daca era un fustangiu, nu te merita. Asta este clar. Daca se da la alte fete nu inseamna ca te iubeste. Incearca sa il uiti si sa iti gasesti alt iubit. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| loveyouschatz a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa iesi si sa uiti, timpul le vindeca pe toate. daca te iubeste cu adevarat se va schimba pentru tine si te va cauta

| StartingANewLife a răspuns:

Voi va inselati pe mess si va despartiti pe facebook. WOW.

| Kannaaaaa a răspuns:

Trecu peste, mai sunt si altii! nu te merita, capul sus! ai facut bine, pentru ati reveni vorbeste cu o prietena ( nu orice prietena), descarca`te, o sa fie bine, trebuie doar sa treci peste asta, o sa fie bine ai sa vezi si vei fi multumita in viitor ca ai ales corect, take care!

| Nikutzaaaa a răspuns:

Puiu, inteleg ca-ti pare rau, ca plingi...defapt...plingi.plingi pina nu mai ai lacrimi, si dupa asta vei vedea brusc o sa te proseti din plins si o sa intelegi ca ai facut totul corect. experieta proprie

| Anaa_6343 a răspuns:

Pai, cred ca trebuie sa va mai dati o sansa.vezi cum mai ehappy!
Numai bine :-x!

| polski a răspuns:

Vorbeste cu el fata in fata...e mai binebig grin

| EmonicaLaura explică:

Merci tuturor pentru raspunsurile voastre!love struck

| AleMaria18 a răspuns:

Stiu cum e adica te simti goala in nauntrul tau si iti lipseste ceva din tine... dar vorbeste cu el spune-i ce te apasa pe suflet si descarcate o sa te simti muuuuuuuult mai bine.

| diduxx a răspuns:

Buna:]
Stiu cum te simtistraight faceSi eu m-am despartit de prietenul meu cam tot din acelasi motiv.
Sfatul meu e sa incerci sa-l uiti[stiu ca nu e usor] incerca sa "te descarci" spunandu-i cuiva apropiat ce ai patit poate te vei simti mai bine:*Succes:*

| sefata a răspuns:

Esti paranoica