| Xenos a întrebat:

Hey TPU.Am o fata in clasa carea ii place de mine dar mie nu imi place de ea...Ce ar trebui sa fac? Sa ii spun ca nu o plac si sa-i frang sentimentele sau sa-i spun ca o plac dar de fapt as minti.Si daca ar fi sa fac una dintre ele cum ar trebui sa o fac? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Sa ii spui ca o placi, insa doar ca prietena si ca isi va gasi cu siguranta pe cineva la care sentimentul sa fie reciproc. Daca nu`i spui o faci sa sufere si mai mult mai tarziu.Iar sa o pacalesti, iese din discutie, pentru ca vei fi un nesimtit ca majoritatea din ziua de azi.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Niciuna dintr solutiile tale nu este cea potrivita. Poarta-te cu fata ca si cum ar fi o simpla cunostinta, doar o colega.Nu este nevoie nici sa jignesti, nici sa minti.

| Adry05 a răspuns:

Nu e bine s-o minti si sa-i faci sperante degeaba. Ori ii spui frumos ca nu simti la fel pentru ea ori lasi situatia asa si poate se prinde ea singura. Nu-i da niciun semn din care ar putea crede ca o placi.

| RAY a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate

| Pool77 a răspuns:

Salut,asa a patit un coleg acum cateva saptamani.Are el o cunostinta fata e grasa, degeaba o infrumusetim sau spunem ca e mai plinuta ea chiar e grasa.Si a inceput sa se dea la el,il imbratisa cateva pupici pe fata si tot asa, pana fata s-a indragostit de el (logic, vazand ca asta nu-l respinge) si s-a pus pe el, practic nu trecea un minute fara sa-l pupe sau sa-l ia in brate.
Chiar stateam joi dimineata la tereasa pe la, 8 inainte de ore si erau fete acolo,cum erau prea putine scaune fetele s-au pus in bratele noastre,si a venit asta sa nu-ti a luat-o pe aia de par si pana pe trotuar a tras-o sa se dea jos din bratele lui laughing)))) Am ras,de ne-am spart.
Ce te sfatuiesc si fix asta am facut si eu, las-o nu mai vorbi cu ea daca ati ajuns in stadiul de placere e mai greu dar merge, eu m-am descotorosit de ea pur si simplu i-am spus ca asta nu va merge intre noi, iar dupa asta am dat copy+paste la un **** de fraza unde se explica de ce nu ne place o persoana respectiva. Logic ca s-a "suparat" dar ii trece si daca nu asta e, oricum nu e nu stiu ce.