| Ercjiaai a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa ma lase sa imi cumpere niste piese pentru calculator. Eu in acest moment am intreaga suma (1400 lei), dar acestia nu ma lasa sa imi cumpar acele piese pe motiv ca,, imi bat joc de bani". Mentionez ca am terminat anul acesta cu premiul I, la Evaluarea Nationala am luat note foarte mari( media de admitere 9, 35) si cel mai probabil o sa intru la liceul care doresc. Mereu am fost cuminte, nu le-am facut probleme etc. De asemenea, eu doream aceste componente de ziua mea ( aprilie anul acesta), dar ei mi-au spus ca o sa mi le ia dupa ce dau examenele. Au trecut si examenele si tot nu ma lasa sa le cumpar... Apropo, mereu tata daca se intampla ceva rau de exemplu daca iau o nota mica etc. da vina pe calculator.
Scuzati greselile gramaticale care s-ar putea sa le fi comis, am scris in graba.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Explica-le cum te ajuta piesele alea noi la activitatea scolara si sa te pregatesti pentru viitor.

| thegame12 a răspuns:

Zi ca altii de varsta ta dau banii la pacanele, tigari ascunse, alcool chiar si droguri

| Cosmin1986 a răspuns:

Spunand ca tu ai vrei calculator ca te plictisesti si ca meriti pentru ca ai fost un elev bun.