| kryspys a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi? am 16 ani si m-am saturat de familie nu ii mai suport pur si simplu de fiecare data cand se intampla ceva dau vina pe mine mereu eu unele lucruri se pot strica si singure i s-a stricat tatei ceva la masina si a dat vina pe mine azi pentru ca azi afla nu ii mai supor au inceput sa zica azi ca eu am facut da nu vreau sa recunosc m-am saturat de certuri banale din astea azi am inceput sa le zic ca unele lucruri se pot strica si singure nu ca le face altcineva imi vine sa mor nu mai suport certuri din astea banale si incepui sa ma cert sa le zic mai multe si incepu tata sa zica ca ce iar comenteaza nu se mai opreste si m-am saturat ca nu au incredere in mine si nu ma lasa sa le spun ceva mai lung zic ca spune mai repede ca ma plictisesti cateodata se prefac ca ma asculta au fost unele intamplari care am incercat sa ii strang si de gat cand nu e tata acasa na certurile cu mama nu sunt nimic da cu tati nu poti sa ridici nici 2 degete crying de multe ori am vrut sa ma sinucid sa vad daca pot traii ei fara mine daca tin atat de mult la mine nu am putut nu pot decat daca iai pastile si imi trebuie reteta pentru somnifere sa iau doza de fiecare data cand incepeam sa plang veneau la mine in camera si mama zicea nu te mai smiorcaiii si tata ca ce am ca am innebunit de tot ca ma duc la spitalu de nebuni si am zis atunci ca daca plang poate ca nu plang din cauza voastra poate ca mi-am adus aminte de ceva ce va intereseaza pe voi si el a inceput sa zica, ca doamne te-am intrebat ce nebuna esti :@:@ am incercat sa las un bilet pe masa sa imi iau un ghiozdanel si sa iau niste bani sa plc de acasa da nu pot nici asa ca o sa ma gaseasca si e mai rau atunci am zis ca o sa termin liceul si cand o sa ma duc la facultate sa ma duc la Bucuresti ( sa imi iau permisu si o masina si sa imi schimb si look-ul ) si sa stau acolo si nici in vacante sa nu ma mai duc la ei eu tin la ei de aia plang la certuri din astea pentru ca nu ma cred si am incercat tot felul de vorbe sa vb cu ei sa plc sa ma sinucid sa nu stiu nu merge ca face si mai rau mai ales astea si cu vorbitu nici atat nu merge ce sa fac m-am saturat sa tin in mine sa mai astept 2 ani pana iau bacu si majoratu ca sa plec? Ce sa fac va rog ajutati-ma si pe mine spuneti-mi ceva ca nu ii mai suport si mai am o rugaminte va rog daca stiti melodia cu versurile astea nu o sa o scriu eu bine da incerc ai iai iai ia jokero sempre amor ai iai iai ia jokero sempre volar, contigo... nu stiu e in spaniola si canta un baiat eu am mai avut-o si pe telefon mai de mult si am sters-o si acum imi place din nou si nu o mai stiu m-am gandit la narcotic sound da nu e am cautat nu gasesc va rog ajutati-ma ca simt ca mor crying(((((( cu amandoua pup si mersi dau funda si vot :X

Răspuns Câştigător
| Amiiii69 a răspuns:

Paii trebuie sa te duci la un psiholog si nu fa vreo prostie sa te omori. Am trecut si eu prin asta dar eu am discutat cu ei calm si fara planset si acum nu se mai comporta cu mine asa. Daca e chiar asa de rau du-te la un psiholog si incearca prin el sa discuti cu parintii tai doar nu te omori ca asta nu e o solutie crede-ma. Si nici plecarea nu e o solutie. Poate pentru 2-3 zile sa se mai linisteasca apele dar totusi dupa intoarce-te pentru ca ei se comporta asa duri cu tine poate pentru ca vor sa nu o iei pe cai "gresite" daca ma intelegi...sa te prostituezi sa te droghezi sau altele. sper ca ai inteles mesajul :*

11 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Au dreptate ai tăi, chiar că te pricepi în a plictisi un om.

| kryspys explică (pentru Laura):

Asa si care e problema tha ei nu suporta chestia asta si daca te-am plictisit dc ai mai intrat aici sa citesti mesajul nu inteleg oamenii astia daca nu iti convine pa eu am scris acest mesaj oamenilor care vor sa ma ajute da tu nu te cauti pentru aia si le multumesc mult pentru sfaturi tuturor si eram sigura ca o sa primesc si mesaje din astea cum e al tau nu trebuie sa te comporti asa am vrut sa scriu si mai mult in povestea asta s-au mai intamplat necazuri si mai rele si am zis sa nu le mai spun si multumesc si tie ca sti cum sa enervezi un om chiar iti dau funda pe bune phbbbbt

| Alina_Aniella_1970 a răspuns (pentru Laura):

Laura acesta nu este un site in a critica oamenii care trec prin momete grele. Este un site in care trebuie sa ne ajutam unul pe altul.

Cat despre tine kryspys eu zic sa fi tare sa nu le arati ca esti lasa. Arata-le ca esti tare. Si eu am trecut prin momente asemanatoare ca ale tale. Faza e ca sinucisul nu este o solutie, fugitul de acasa nici atat. Si sa iti mai spun o chestie. Daca ei te cearta si chesti nu inseamna ca nu te iubesc, daca nu te vroiau nu mai te aveau. Crede-ma ca ei te iubesc mai mult decat iti imaginezi! FII TARE! Asta e sfatul meu! Succes si sa treci peste aceste momente mai dificile. :*:X

| Laura a răspuns (pentru Alina_Aniella_1970):

Ce momente grele. Are 16 ani și scrie de parcă și un tren ar avea mai multe clase decât ea. 50 de rânduri și două semne de punctuație, nu e în stare să se exprime coerent și se mai și așteaptă să ia bacul. Dacă taică-su "a dat vina pe ea" că i s-a stricat nu știu ce la mașină, ori e proastă că se supără, ori chiar e vina ei; dar cred că adevărată-i prima variantă. La fițele pe care le are nu mă mir că părinții nici n-o ascultă, sunt sigură că spune doar lucruri tâmpite. Pseudo-suferința de genul ăsta e de o ipocrizie dusă la extrem.

| Alina_Aniella_1970 a răspuns (pentru Laura):

In primul rand nu o cunosti ca sa zici ca are fite. Daca o cunosteai de o viata mai ziceam. In al doilea rand uita-te la cum scrii tu si dupa comenteaza de ea. Poate ia bacul nu ai de unde sa stii. Asa ca numai critica pe altii. Daca vrei sa ajuti bine, daca nu iar-si bine. Nu e frumos... Poate ea chiar are nevoie de ajutor. Si a dat un exemplu cu masina ca a fost in ziua accea, dar in alte zile poate s-au mai intamplat si altele. Faza e ca nu vreau sa ma iau la cearta. Eu doar ti-am zpus ca nu e frumos sa faci ce ai facut tu. Numai bine!

| Andreea22X a răspuns:

Cum a spus si Bebetsa, sa te sinucizi sau sa pleci de acasa nu sunt solutiile corecte pentru problema ta.Incearca sa vorbesti cu parintii tai, sau macar cu unu din ei (cu care te intelegi mai bine)intr-un moment in care sunteti calmi si sa le spui ce te deranjeaza. Sper sa te ajute sfatul meu.Ai grija de tine!

| madabonyta a răspuns:

Melodia cred ca este a formatiei akcent - jokero

| madabonyta a răspuns:

Si povestea ta de viata e putin complicata...cred ca si tu esti o fire destul de dificila, fara sa iti dai seama raspunzi sau taci gesturi care ii irita pe ai tai. daca si ei sunt firi dificile unica solutie e sa lasi de la tine, sa renunti la obiceiurile tale cu care ei nu sunt de acord si sa le arati ca poti fi si o fata model. atata timp cat stai in casa lor cel mai indicat e sa nu fii rebela sau sa incerci sa ii contrazici. tacand din gura si facand in asa fel incat sai faci sa-si dea seama singuri unde gresesc, parintii tai nu numai ca o sasi recapete increderea in tine dar o sa te si vada cu alti ochi si o sa fie mai multa confidentza. fara gesturi sinucigase ca nu este o solutie. Succes in viata

| kryspys explică:

Multumesc tuturor o sa incerc sa vb cu ei si sa vad daca se calmeaza spiritele laughing toti mi-ati fost de folos va pupikesc :*:*

| Andreea22X a răspuns (pentru kryspys):

Ai rezolvat problema? :*:*

| Gabriela_Oana_1996 a răspuns:

Uite id meu : oanagabriela86. Vorbim pe mess. Doar da add.