| Andra_Dorobantu_1987 a întrebat:

Peste cateva zile este ziua mea, iar mama a zis sa incerc sa imi organizez singura petrecerea dar nu stiu ce sa fac. Nu am un buget prea mare si as vrea sa invit maxim 4 copii (8-12 ani). Ajutati-ma va rog!
Apropo: nu stiu cat de buna e categoria dar nu am stiut ce sa aleg

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate imi aduc aminte cand eram de varsta ta tot ce imi trebuia erau niste prieteni gustari un film si muzica. Mai jucam Monopoly si alte jocuri. Dansam, mancam popcorn si pizza. Ne spunem secrete, barfeam, faceam teste gen cu cine te potrivesti chiar daca inca eram mici pentru asa ceva laughing

| ioanacristina666 a răspuns:

Cheama-i la tine acasa si poti face ce vreti voi.(ascultati muzica,dansati,va uitati a filme,vorbiti,spuneti secrete, radeti, jocuri, petrecere in pijamale)Puteti inaintede asta sa mai stati si pe afara, sa va distrati intr-un parc sau sa va dati pe biciclete

| Baies_Miruna_Andreea_1992 a răspuns:

Buna. Chiar daca nu ai un buget mare poti organiza o petrecere super si eu voi incerca sa te ajut happy.
Vei avea nevoie de :
- hartie creponata (poti face ghirlande super colorate
-daca vrei sa inviti numai fete poti organiza "petrecerea fetelor" si o poti organiza asetfel : fa invitatii cat mai colorate si invita-le pe cele mai bune prietene ale tale
decoreaza camera unde se va tine petrecerea cu perne colorate decorative paturi colorate si daca patul tau nu e mare puteti dormi pe jos
ca decoratiuni de camera poti pune nistelumânări parfumate

| Dandis_Olivia_Cristina_1992 a răspuns:

Poti face o petrecere in pijamale ....mancarea o poate gati mama ta, sau eventual cumparati 2 pizza care mai mult de 30 si ceva de lei nu costa.
Si pentru distractie : puteti vedea un film pe laptop sau la tv, puteti juca monopoly sau orice alt joc de masa care se poate juca si inca o idee pe care o poti practica, eu am facut asta la petrecerea mea... scoate hainele mamei tale (bluze, rochii, pantofi, farduri, fuste, etc. ) si imbracati-va cu ele, apoi faceti parada modei in casa.Va fi distractiv. Sper ca te-am ajutat happy :*