| AnaJ a întrebat:

Imi place de un tip de vreo 27 de ani. Eu sunt cu 10 ani mai mica dar nu e o problema. Vreau mai mult sa fim prieteni. Singurul lucru pe care il stiu e unde lucreaza si prenumele dar imi e rusine sa ma duc acolo. Vreau sfaturi despre cum as putea sa vorbesc cu el. Pentru inceput vreau doar sa fim amici, sa iesim la un suc, un film. Pare genul de baiat bun, la locul lui si imi place asta mai ales ca e foarte amuzant.

Astept sfaturi nu sa mi se repete ca sunt prea mica si ca trebuie sa fiu atenta la scoala etc. pentru ca nu ma cunoasteti sa stiti ce note am eu. (Pt cei ce au numai raspunsuri legate de scoala mentionez ca sunt la liceu le mate-info, unul din cele mai bune oraswinking )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun; acum că m-am calmat un pic(am postat acum 1 minut și o întrebare în care am povestit ce răspunsuri primești tu aici) vreau să incerc și eu să-ti spun parerea mea legată de problema ta;(pe scurt o idee:eventual rupe două cabluri de pe la calculator și sună-l să vină s-o rezolve!); dacă îti iese și începi o relație cu el poți avea și alte avantaje pe lângă acela că-ti mai bagă el minute pe telefon (el având leafă,iar tu fiind săracă lipită pământului),și anume că dacă tipul e ok,atunci el se poate prinde că are șansa unui viitor frumos lângă o femeie și tânără și atrăgătoare,și deșteaptă,așa cum sunt convins că ești tu; și atunci,in mod normal,dacă el e un tip inteligent va pune mare preț pe lucrul ăsta și tu vei fi,nu?,pentru el unica femeie de pe lumea asta; cam așa ar trebui să gândească un bărbat care are norocul să fie iubit de o femeie cu mult mai tânăra de cât el; e aici o intreagă teorie,dar,cum am mai spus,tu ești o fată deșteaptă și ai prins ideea,sau,mai bine zis - o știai deja; bun; deci n-are rost să-ți mai fac și eu capul mare; acum,aș vrea să te rog și eu ceva,dacă te combini cu tipul,și vezi că nu prea se uită la bani,fă cumva și trimite-i și lui Flav-ăsta,că vrea și el să-și deschidă o fermă,pentru că are doar o singură vacă, și nu-i dau ăștia aprobare pentru PFA.; să fii fericită, draga mea!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te poti duce la el la serviciu, l-ai face de ras. Asteapta sa va intalniti intr-o alta circumstanta si discuta un pic cu el. Daca iti place, vei gasi un subiect interesant pentru amandoi. Oricum, asteapta sa te invite el undeva, fiindca daca este asa cum l-ai prezentat (la locul lui si serios) nu isi va face o parere prea buna despre o pustoaica care se baga in seama cu forta.

| Flav a răspuns:

Da. Ce sa zic acum, decat: clasic, tipic. Toate adolescentele din ziua de azi, cauta baieti mai mari in varsta, care sa le ofere protectie, cu care sa se prezinte in oras in fata prietenelor, care sa aiba sa le plateasca un suc in club sau o pizza in oras. Majoritatea baga scuza penibila ''baietii se maturizeaza mai greu, de aia ma orientez spre cei mai mari.'' De fapt, nu este vorba de nicio maturizare, a nimanui. Este vorba de beneficiile pe care le detii ca fata, atunci cand ai o relatie c-un tip mai mare de ani. Sanse mai mari ca acesta sa-si castige proprii banuti, implicit sa fie mai instarit financiar, decat colegul de banca care n-are bani decat pentru. banii de pachet, sanse ca acesta sa posede o masina cu care sa dai un giro prin oras, sanse sa te lauzi in anturaj ca ''uite cu cine umblu'', am crescut si eu, m-am facut buna!
''Pentru inceput vreau doar sa fim amici, sa iesim la un suc, un film.'' - deja ai programat pasii? Si urmeaza primul sarut, prima noapte de dragoste si asa mai departe. Asa ati ajuns in anul 2011, sa va uitati dupa baietii mai mari, care sa va creeeze avantaje, fiindca voi, maturele, nu va puneti mintea cu cei din jurul vostru, de varsta voastra.

| AnaJ explică (pentru Flav):

Nu am programat pasii dar din pct meu de vedere o relatie normala trebuie sa inceapa de la una de prietenie. E logic sa fim mai intai amici, doar nu o sa ma duc la el la munca, il sarut si ii spun ca e al meu.
Nu sunt genul de fata de care ai zis. Sunt mai matura pentru ca am trecut prin anumite momente pe care nici parintii mei nu le-au avut (stiu ca nu m-am exprimat bine dar nu-mi dau seama cum sa zic altfel).
Nu ma intereseaza daca are sau nu masina. In cluburi nu merg deci nu trebuie sa-ti faci tu probleme. Oricum si cei de varsta mea cu care am iesit s-au oferit sa plateasca (nu doar pentru mine, pentru toti restul).
Pot spune ca m-am despartit de unii prieteni mai " instariti " deci nu sunt materialista. Pur si simplu imi place de el ca persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaJ):

Tu ai zis problema este ca il cunosc parintii tai, deci daca e sa te placa si sa aveti o relatie ce ai sa faci? Te gandesti ca ai tai o sa fiu impotriva? O sa aveti o relatie ascunsa? Ai sa fugi cu el in lume cand ai sa implinesti 18 ani? Trebuie sa te gandesti si la viitor! Asta daca iti iubesti familia mai presus de orice strain!

| Costellino a răspuns:

Ana iti spun eu ce sa faci. Sterge ceva din Windows, sau cauta un virus sa iti faca ceva probleme la pc. Pui pe ai tai sa-l cheme daca nu ai nr lui, apoi cand vine sa faci cumva sa-i ceri nr de tel si iesi cu el si afla ce-i de capul lui... Daca nu, cauta la apeluri efectuate pe telefonul care suna ai tai la el ca sa-l cheme dupa ce l-a sunat, prinzi ocazia seara cand toata lumea doarme, ia nr lui si da-i un mesaj ca vrei sa-l cunosti mai bine, bla, bla si gaseste el cum si cand sa va vedeti. Daca ai nr lui de tel, tineti legatura si apoi ai tai cand vor afla daca intre voi va fi totul ok, nu vor putea face nimic. Vezi sa nu fie mincinos si sa-i placa spritul daca vrei sa ai viata buna inainte sa-l pui la inima. Sa ma chemi la nunta sa vin sa fur mireasa :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti mică, trebuie să fii atentă la şcoală şi la siguranţa ta iar notele sunt irelevante în acest caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea,dacă nu te-ai hotărât care răspuns să premiezi, mai așteaptă puțin să apară și greece12, ca să se bată cu Brigaela pentru funda ta; ce vreau eu să te rog e să nu-l iei prea in serios pe ăsta de s-a pozat cu vaca, Flav, pentru că el ar fi primul care ar f***te o puștioacă de 17 ani, acum la ora asta, 2 noaptea,când eu iar n-am de lucru și citesc răspunsuri de kkat pe TPU! Flave, dacă citești asta raspunde-mi să mai pot face și eu o atmosferă frumoasă aici pe TPU, că am cam epuizat subiectul cu hamsterul; dacă un copil de 12 ani îi spunea ce-ai scris tu acolo,pe bune că făceam un banc-ceva,dar răspunsul tău,in care te iei de fetele astea,când tu cauți filme porno pe net,cu eleve,e de-a dreptul de dezgustător,la fel cum e și lichidul ăla care îti zboară pe mâini când te rezolvi singur; și dacă aud că m-ai turnat, imi fac direct zece conturi și mă apuc să-ți raspund la întrebari de pe toate zece odată; am terminat aici;(acum vezi și tu filmul ăla până la final, și termină și tu)!

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Dormeam la ora aia. Potoleste-te te rog, nu-mi pun mintea cu toti troller-ii. Iti poti face si 100 de conturi, ma doare la scufita. Asta la vista, hamstere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flav):

Păi ce răspuns e ăsta sfătosule care ai tu cinșpe* mii de funde pe TPU? mă iei cu *te rog* apoi o arunci pe aia cu *asta la vista*; uite aici răspuns romanticule-misogin cu față de dat premii de consolare la bingo-antena1:în primul rând vezi că hamsterul meu,de mâine,va purta numele de Flavius,și să nu care cumva să vii cu faza că îți iei și tu un papagal, și-i spui David, că nu suntem la grădiniță! dacă te hotărăști să-mi răspunzi incerci și tu ceva mai original; în al doilea rând spaniolule care ai tu replici de 2 lei, poate te mai apuci să-mi scrii ceva p- aici, că pe lângă alea 100 mai îmi fac și unul de fată și poate te văd mai târziu pe mess că te dai cel mai mare viril de pe TPU,și că-mi propui un sex fierbinte pe web! înțelegi,ducea-te-ai la vaci,să te duci,care le spui tu fetelor că sunt *sclipitoare* după ce îți urează la multi ani aici,iar apoi te-ntorci,și le faci curve cărora nu le mai place laptele și cornul care-l primesc la școală! fraiere care te pozezi cu vaci din plastic,ca să-ți faci geloasă gonflabila din dulap! toate astea pentru că n-ai stiut să dai o replică mai de doamne-ajută! și vezi că s-ar putea să încep împreună cu hamsterul meu să vedem ce mai răspunzi pe aici, și să-ti scoatem noi din cap harfele astea de barbat ideal căruia îi plac serile cu lună plină, și plimbarile la malul mării! mare tupeu ai avut să-mi răspunzi,*pămpălăule*!

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

@Davidenko - Amin, sa-ti fie tarana usoara.

| myhaytzu a răspuns:

Nu esti prea mica daca e la vreo firma ceva incerca sa afli cat mai multe despre el gasesti u ceva esti fata desteapta

| AnaJ explică (pentru myhaytzu):

Am uitat sa mentionez cel mai important lucru : toata familia mea il cunoaste (asta e cea mai mare problema) si el vine la noi cand avem probleme cu calculatoarele. Imi place de el de cativa ani si m-am hotarat ca macar prieteni sa fim.

| AnaJ explică:

Cand mai trecea pe la noi vorbeam normal, radeam. Chiar este ok. Si eu ma gandeam ca il fac de ras deci prefer ceea ce ai zis, Brigaela, chiar m-a facut sa zambesc. Daca il vad in oras singur cred ca nu rezist tentatiei de a vorbi cu el si de a il invita la o ciocolata calda sau altceva.