| IonelaBianca a întrebat:

Inainte stateam la prietenul meu aproape zilnic ( dormeam acolo ) si dupa un an jumate mi-a propus sa o lasam mai moale deoarece lui nu ii convine ideea ca parintii si prietenii sa asocieze lucrul asta cum ca noi deja am fi logoditi.
Suntem destul de maturi, avem peste 20 de ani.

Ce ar trebui sa fac? E un lucru normal? Ar trebui sa accept ideea?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fara sa te superi,cum mai poti sta cu el cand iti pune chestia asta sub nas? Cu alte cuvinte vrea sa mai pacaleasca si pe altele,sa dea in ele cat nu esti tu acolo.Din moment ce tu stateai mai non stop la el, nu putea sa aduca panarame acasa. Puisor, eu inteleg ca dragostea e oarba, dar chiar asa? Dai papuci, cauta altu.Cum dracu sa spuna ca 'se asociaza ca si cand am fi logoditi' si care e problema in asta? Eu o luam ca o jignire, si la dreptu i-as cam fis part capu(glumesc cu spartu capului)Adica ar fi ceva rau daca ati fi fost logoditi? Cu alte cuvinte pentru el logoditul inseamna ceva 'grav' Dai papuci nu e de casa.

| grab a răspuns:

Da, e normal sa vrea asa o pauza din cand in cand, altfel va veti plictisi destul de curand si dispare dorinta de a va cauta si de a pretui momentele de intimitate din moment ce va aveti la discretie non stop.

| ViatacuLouie a răspuns:

Vezi tu, ai spus ca aveti peste 20 de ani. Este foarte mare diferenta dintre 29 de ani si 21 de ani. Poate el vrea sa mai astepte, sa mai experimenteze. Faptul ca te-ai mutat la el deja este un lucru ce ii ingradeste oarecum libertatea. Eu zic sa ii acorzi putin spatiu. Dar ce stiu eu, oricum vei aprecia raspunsul care se apropie cel mai mult de chestia la care te-ai gandit tu.

| IonelaBianca explică (pentru ViatacuLouie):

In ce sens sa experimenteze? crezi ca face lucrul asta sa mai cunoasca alte persaone fara prezenta mea?

| ViatacuLouie a răspuns (pentru IonelaBianca):

Asta cred sincer.

| casandra12345 a răspuns:

Nu e normal, move on, cauta pe altul. Daca nu vrea sa pareti logoditi, nu vrea o viata pe termen lung cu tine. Dar nu ii da inca papucii, intai gasesti pe altul si inainte sa "te combini", te desparti de astalalt

| tacitacitaci a răspuns (pentru casandra12345):

Ce mentalitate sanatoasa. Si ce sfaturi.