| Intuneric a întrebat:

Intelegeti ce inseamna a construi Iubirea dar fara sa i se atribuie nimic materializat?
Intelegeti ce inseamna dragoste?
Intelegeti ce inseamna Afectiune?
Dar Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Bune intrebarile tale, dar parca prea ai facut un amalgan din toate!
Dar si iubirea si dragostea si credinta le intelegi dupa ce le traiesti clipele!

| luana1 a răspuns:

Sunt prea multe cuvinte de rostit si oricum in cele din urma nu vor ilustra ce inteleg eu.Eu iti raspund asa:
http://www.youtube.com/watch?v=-ZJDNSp1QJA

| Enigmă a răspuns:

Daca vrei raspunsuri pe masura intrebarii te sfatuiesc sa o postezi la categoria "Stiinta/Filosofie"
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intunecimea voastra dar e inorat urit de tot la dv.Nu de alta dar s-au anuntat precipitatii in viitor nu acum.Iti voi spune totusi ce inseamna Dumnezeu.Inseamna afectiune,inseamna dragoste,inseamna iubire nematerializata,inseamna sa te bucuri ca un copil de tot ce-ti da natura, inseamna bucurie imensa fara a sti sursa ei, inseamna o dragoste adevarata destinata intelegerii numai celor pregatiti sa devina nimeni.Cine e in stare de asa ceva va fi izvor de iubire pentru orice femeie care i-a chicat cu tronc la sufletel.

| Bogdana a răspuns:

Toate acestea se leaga profund, strans intre ele totul pornind de la Dumnezeu.Un sentiment unic.Dar din pacate, in ziua de astazi... iubire fara sa i se atribuie nimic in schimb este rara...foarte putini oameni mai traiesc pe un astfel de principiu, in special generatia tinerilor.