| ale_6111 a întrebat:

Iubitul ma pune sa aleg intre el si o fata (una din prietenele mele cele mai bune), ce sa fac? Inima imi spune sa il aleg pe el dar mintea imi spune sa o aleg pe ea! Ce sa fac? e o situatie foarte grea pentru mine!

28 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu stiu daca iti dai seama acum dar o sa te desparti de iubitul tau in vreo cateva saptamani.

| push2gl a răspuns:

Pune-l in aceeasi situatie sa aleaga intre tine si cel mai bun prieten al lui sa vezi daca te iubeste intr-adevar

| Bitzy a răspuns:

Dacă iubitul tău te-ar iubi cu adevărat nu te-ar pune să faci astfel de alegeri.

| pwp a răspuns:

Alege-o pe prietena ta. daca te iubeste o va accepta si pe ea.

| rey a răspuns:

Prieteniile sunt ceva temporar... el e un proiect mai mare... si are un motiv sa te puna in postura asta, pariez. Daca esti genu care schimba iubitii ca pe ciorapi atunci ar trebui sa alegi prietena.

| Dotdotggg a răspuns:

Sincer mai bine alegi prietena. Iubiti sunt trecatori prietenele sunt vesnice

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru Dotdotggg):

Prostii de Hollywood.

Răspuns utilizator avertizat
| Dotdotggg a răspuns:

Eu ti-am raspuns la intrebare acum vreau sa imi raspunzi tu la a mea.Cineva care te iubeste sincer tear pune sa alegi dintre el/a si cea/l mai bun/a prieten/a?

| ale_6111 explică (pentru Dotdotggg):

Nu.......ai dreptate! o sa fac ce imi spune creierul chiar daca inimi o sa ma doara!

| Dotdotggg a răspuns:

Nu ai pentru ce. Apropo multi cauta doar funde si raspund la nimereala dar uni vor doar sa ajutewinking

| ale_6111 explică (pentru Dotdotggg):

Eu sincer v-as da la toti funda daca as putea! Dar sper sa nu va suparati dar nu pot asa ca nu dau la nimeni ca sa nu se faca discutii!happy

| Dotdotggg a răspuns:

Eu sunt de acord.Cel putin am reusit sa te ajutam sa iei o deciziewinking

| Anonima264 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege prietena!
Nu merita sa va certati din cauza unui baiat.
In plus, cum zice si boss112, iubitii sunt trecatori dar prietenele sunt vesnice!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa gasesti o cale de dialog prin care sa aplanezi conflictul care se regaseste intre iubitul tau si prietena. E clar ca exista unul intr-un fel sau altul din moment ce te pune sa faci asa ceva. Ideal ar fi sa nu mai fii in situatia asta.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Daca te-ar iubi nu te-ar mai pune sa alegi. Spune-i asta si vezi ce spune. Daca te injura, e clar ce ai de facut. Daca realizeaza ca a gresit, stii cum sa procedezi si in aceasta situatie.

| Elsiane a răspuns:

Dacă pune întrebarea asta vrea să îți testeze încrederea. Sincer, eu aș alege prietena, pentru că nu trebuie să ai încredere în iubiți, mai ales când pun asemenea întrebări. Prietena nu te va trăda, mai ales dacă sunteți foarte apropiate.

| dydydeea a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o alegi pe prietena ta!

| angellswig a răspuns:

Alege prietena, iubiti mai poti avea, dar o prietena adevarata o gasesti greu. Daca o lasi pe ea, gandeste-te n-o sa-ti mai poti gasi o pritena cea mai buna asa de repede ca un iubit.

| pufuulets a răspuns:

Daca iubitul tau te pune sa alegi intre el si intre prietena ta inseamna ca el nu stie cat de bine va intelegeti voi doua si ca nu te iubeste. Daca te`ar iubi nu te`ar pune sa alegiwinking! Funda?smug

| ale_6111 explică (pentru pufuulets):

Poate ai dreptate...dar...El zice ca prietena e geloasa..pentru ca eu de cand sunt cu el nu o mai bag inseama!

| Petrica44 a răspuns (pentru ale_6111):

"Iubitul tau" ar trebui deja sa fie "ex"! Parera mea si-a majoritatii dupa cum vezi, este clara: Iubitul tau... ori este egoist, ori intr-adevar este un mare dobitoc!

| pufuulets a răspuns (pentru ale_6111):

Da sunt probleme de genuu` in orce relatie. Spune`i ca o neglijezi dar nu o faci cu intentie incearca uneori din timpul pe care il acorzi iubitul sa-i mai dai si prietenei talehappy!

| BloodyHuman a răspuns:

Alege prietena pentru ca iubitul va pleca dar prietenia va ramane.

| ale_6111 explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri...

| codruta83 a răspuns:

Daca te-ar iubi nu te-ar pune sa alegi intre el si prietena ta.Si prietenii adevarati ii gasesti mai greu dar iubitii...

| GyGyy a răspuns:

Euu zicc.Sa nu itii lasii prietenele pentruu nicii un baiat. Daca nu itii suporta prietenii atuncii inseamna atuncii nu e cea mai buna alegere facuta de tinee.Eu itii spun dupa parerea mea sa alegii prietena.Pentru ca sigur ea va fi langa tine la bine si la rau.

| ale_6111 explică (pentru GyGyy):

Sunt de acord cu tine! Si vreau sa va spun ca asa am facut! Mi-am ales prietena iar de iubit m-am despartit dar totusi inca suntem prieteni destul de buni pentru ca nu vreau sa ma indepartez de el deoarece inca tin la el! Multumesc tuturor! Pup!