| taineamea a întrebat:

L-am suparat pe prietenul meu din cauza ca mi-am facut un alt id ca sa vad daca ar vrea sa ne reimpacam dupa mai mult de doua luni, in acest timp nu m-a cautat deloc sad Tin enorm la el, i-am trimis sms (l-am sunat si nu mi-a raspuns si am ales varianta sms) si i-am spus tot ceea ce simt pentru el, ca va ramane mereu in inima mea si ca m-a schimbat enorm si ca-i sunt recunoscatoare, ca-i doresc sa fie fericit. El nu mi-a raspuns deloc sad - mi-ar fi placut sa-mi zica macar sa nu-l mai deranajez daca nu mai vrea sa reluam relatia... Stiu ca am gresit cu acel id si mi-am recunoscut greseala si mi-am cerut iertare. El are un obicei sa minta si am trecut peste multe lucruri pe care mi le-a spus sau facut pentru ca m-am indragostit de el. Ma gandesc ca nu ma mai vrea si implicit nu mai vrea o relatie cu mine, dar de ce nu spune? Sa fie oare atat de pasiv si indiferent, sa nu fi contat deloc si sa fi fost o aventura? Nu suntem adolescenti totusi eu am 28, el 32.

16 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

In primul rand dc s-a suparat? cred ca nu mai vrea o relatie cu tine deloc sincer imi pare rau sa nu te superi vezi partea plina a paharului adica macar ai fost cu el te-a iubit l-ai iubit ati avut momente frumoase impreuna asta conteaza intre timp incearca sa il uiti stiu ca e greu dar nu uita nimeni nu e perfect! asa ca priveste viata ca pe un basm care demult l-ai trait fii optimista ca sigur o sa vina baiatul special!love struck succes funda!

| taineamea explică (pentru IubesteEa):

Acum s-a suparat ca mi-am facut alt id si m-am dat drept altcineva ca sa vad ce reactie ar avea daca l-ar cauta si pe el fosta prietena. Bine nu mai vrea o relatie cu mine asta am inteles dar de ce nu are curajul sa spuna, de ce da dovada de lasitate? Asta e e nedumerirea mea.

| IubesteEa a răspuns:

Poate ca nu vrea sa te raneasca, poate chiar tine la tine ca prieten si nu vrea sa te raneasca nu zic ca e las zic ca nu vrea sa te raneasca sincer vorbeste cu el daca e suparat nu stiu intreaba un prieten cand iese el pe afara si cand dai de el il ie frumos de mana fie ca vrea fie ca nu il tragi si ii ceri scuze ca nu ai vrut sa se puna el in locul tau si spune-i bine am inteles ca nu mai vrei sa fi cu mine macar legatura de prietenie sa nu o pierdem sa ramanem prieteni fara gelozie fara nimic si asta e daca tu ti la el si mai vrei sa fi inca cu el incearca sa il uiti succes!:* fundA!

| albastrualb77 a răspuns:

Da eu una chiar cred ca nu te mai vrea, sau totusi nu inteleg, daca te-a mintit si el pe tine, si tu l-ai iertat, atunci el de ce nu te poate ierta, tu ai trecut peste toate si el nu, mai bine lasa-l in pace, nu cred ca mai poti avea incredere in el, de vreme ce s-a comportat asa, lasa timpul sa decida...

| taineamea explică (pentru albastrualb77):

Se comporta foarte ciudat una spune si alta face... mi-a spus si a sistinut sus si atre ca el mi-ar spune daca nu mai vrea sa fie cu mine si uite cum ma trateaza acum sad Chiar daca sufar mi-as dori un raspuns de la el nu aceasta tacere apasatoare.

| albastrualb77 a răspuns (pentru taineamea):

Da stiu ca e foarte grea aceasta tacere, dar iti spun din proprie experienta ca nu merita sa te legi la cap cu o asemenea persoana, crede-ma...

| taineamea explică (pentru albastrualb77):

sad Tin enorm la el si o sa-mi fie foarte greu sa trec peste asta, de uitat nu-l voi uita niocidata... Pacat ca nu stie sa aprecieze dragostea si binele din partea mea...nu pentru o reimpacare neaparat ci doar pentru un simplu raspuns, din bun simt.

| albastrualb77 a răspuns (pentru taineamea):

Tare sunt curioasa daca ai primit raspuns de la el...

| taineamea explică (pentru albastrualb77):

Inca nu sad

| albastrualb77 a răspuns (pentru taineamea):

Din pacate cred ca exista o foarte mare indiferenta din partea lui, imi pare rau pentru tine...

| taineamea explică (pentru albastrualb77):

L-am cautat eu si mi-a trimis raspuns sa nu-l mai caut ca e cu prietena lui cunoscuta de cateva zile si ca daca nu faceam acel id si nu-l minteam initial ca sunt eu nu avea nicio treaba cu ea. Aici am gresit si eu recunosc ca n-am recunoscut cand a intrebat si am recunoscut a doua zi. acum el nu poate trece peste minciuna. Din pacate totul s-a terminat sad

| ASIGURATORUL a răspuns:

Nu stiu cat a durat relatia voastra. Daca a fost una de scurta durata e posibil sa fie exact ce spui tu, o aventura.In schimb daca ati fost cel putin 2-3 ani impreuna si spui ca v-ati despartit el incearca acum sa te pedepseasca la maxim, poate ca si el a suferit si s-a simtit indepartat cand ti-ai facut acel id. Daca lui nu ii mai pasa chiar deloc, e posibil chiar sa nu te fi iubit niciodata. Dragoste cu sila nu se poate si nu il poti obliga sa se reintoarca la tine daca sufletul lui este inca ranit.Mai grav este ca au trecut mai bine de 2 luni si nu te-a mai cautat.O avea pe altcineva? S-o fi plictisit de tine? Incearca sa descoperi care este adevaratul motiv al supararii lui.Succes!

| taineamea explică (pentru ASIGURATORUL):

Am fost o luna si jumatate impreuna si cand am vorbit la telefon foarte putin inainte de a se abitiona din nou sa nu-mi raspunda mi-a spus ca si pentru el a contat perioada in care am fost impreuna. De ranit nu l-am ranit cu nimic, mi-am spus o parere si el a tacut. Nu are pe altcineva, nu prea cred sincer, nu iese din casa, cu prietenii se intalneste foarte rar, a fost disponibilizat deci nici la servici nu merge. Din pacate n-am cum sa aflu pentru ca nu i-am cunoscut decat doi prieteni -cei mai apropiati- si din pacate nu pot sa dau de ei; cu el nu pot sa iau legatura decat daca m-as duce la el acasa si asa ceva nu vreau. Mi-ar place sa-mi dea un raspuns atat tot nu sa fie liniste... stiu ca si "tacerea e un raspuns" dar atunci cand sustii ca tu ai spune direct fara niciun regret ca nu mai vrei si nu o faci nu mi se pare in regula.

| Conanry99 a răspuns:

Fara suparare, poate ai fost prea insistenta si nu mai vrea sa vorbeasca cu tine sau poate inca tine la tine dar nu este hotarat daca sa mai continuati relatia voastra.Mai acordai timp, vreo saptamana si mai incerci odata sa-l suni sau sa-i trimiti un SMS. Daca nici atunci nu-ti raspunde eu nu mas da batuta in locul tau dar as sti ca el nu mai vrea sa fie cu mine si sa trec peste asta ca ori cine are sufletul pereche chit ca-l gaseste mai repede sau mai tarziu.Ori cum iti doaresc numai bine si sper sa se termine cu fericire kiss

| taineamea explică (pentru Conanry99):

Nu cred ca am fost prea insistenta pentru ca nu l-am mai intrebat in sms-uri daca vrea sa reluam ci i-am spus ce am scris mai sus si ca-i multumesc pentru tot si sa-si gaseasca persoana potrivita, sa ai ba grija de el... I-am mai dat un sms ieri dupa apropae o saptamana in care i-am scris ceva ce uitasem si i-am spus ca vroiam sa stie acel lucru, de ce conteaza si va conta foarte mult pentru mine. Nu inteleg de ce nu spune nimic vazand ca e atat de apreciat si primeste atat dragoste din partea mea, macar de ar spune "lasa-ma". Oricum de sarbatori cred ca o sa-i mai dau sms in rest nu-l mai caut...

| Pandyspan a răspuns:

Sincer...te cred! Eu, in locul tau nu l-as baga in seama sa vad ce face.se uita la tine sau nu. incearca!