| Totipentruunu a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu. Mi-a cerut sa ramanem amici, nu am putut, mi-a fost greu sa accept pentru ca tin la el.
Acum regret. El a ales sa ne despartim.si acum as vrea sa fim amici u gandul sa il pot recuceri.
Sunt orgolioasa de fel.Despartirea a fost dramatik, m-a durut tare si i-am zis ca nu vreeau sa mai aud de el.
As vrea sa ma vad cu el cel putin in klitate de amica, simt nevoia de prezenta lui. EL a spus la inceput ca vrea o pauza simte ca e sufocat. Oare nu ma mai plae daca spune asta?
Voi ce spuneti, sa il caut sau nu? in calitate de amica cel putin, sau imi fac mai multe iluzii?
Daca da, ce pretext sa folosesc?
tin sa amintesc ca sufar enorm in perioada asta.Mor.

5 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Uneori facem lucruri pe care apoi le regretam si alegem ceea ce gandim in acel moment, de multe ori nu este bine ...km asta ai facu tu.

daca ti asa mult la el,nu-l lasa sa-ti scape,doi oameni care s iubessc merita sa fie impreuna.

cauta`l,suna`l... spune-i ca il iubesti si ca vrei macar sa fiti amici,sa va intalniti prin parc sa va povestiti ce ati facut in timpul in care nu ati vorbit. daca te iubeste, va accepta aceasta apropiere si sunt sigura ca daca veti iesii ca in calitate de prieteni, este imposibil sa nu va impacati.

| karma15 a răspuns:

Da si daca te intalnesti el "in calitate de amica" si el e cu o alta fata, sunt impreuna. Oare atunci nu ai sa suferi si mai tare? cand ai sa-i vezi sarutandu-se si imbratisanduse?

| Atudose a răspuns:

Daca tii la el du-te si vorbeste cu ell. Lasa orgoliul la o parte.

| Marius96 a răspuns:

Saraca de tine laughing problema asta trebuie sa o rezolvi tu singura nimeni nu poate zice mai bine decat tine...eu zic sa faci ce crezi tu ca este mai bine...
Ar trebui sa faci ceva deoarece el nu sufera asa de mult ca tine si va trece mai repede peste si isi v-a gasi alta prietena si atunci chiar ca o sa-l pierziwinking

| Pasha_2390 a răspuns:

Buna,heei:* ia trezeste-te.1.Nu esti prima fata, careia i se intampla asta.Eu ca baiat, crede-ma ca nu-l deranjeaza. Daca ii vei spune ca numai ai nimic, o sa fie perfect.si continua sa vorbesti cu el, dar nu-i sta pe cap.:* Numai fi suparata, ca nu ai de ce.nu sunteti logoditi sau altceva.Doar copii, ai o viata, si asta o sa treaca.Deci profita de ea.