| Optimus7 a întrebat:

M-am prostit. Chiar daca as vrea sa fiu impreuna cu o fata nu o fac si astept ca ea sa faca pasul daca e sa ii placa de mine. E si faptul ca nu stiu cum sa o abordez din moment ce nu cunosc nimic despre o fata sau ca o vreme am avut numia esecuri. Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alta optiune nu ai decat sa astepti pana iti soseste jumatatea vietii.

| ELLSSA a răspuns:

Totusi fi barbat.Demonstreaza asta!

Apache
| Apache a răspuns:

Deschide-ti inima in fata ei si o sa te placa!

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa te imprietenesti cu acea fata,sa incepi sa vorbesti mai mult cu ea cautand diverse subiecte,sa ii zambesti,sa ii faci complimente,iar in legatura cu ceea ce ai spus mai sus ca tu astepti ca ea sa faca primul pas,nu prea sunt de acord cu asta, adica daca tie iti place de ea ar trebui sa ii spui ce simti pentru ea pentru ca baietii ar trebui sa faca primul pas nu fata, bine sunt si cazuri in cazuri in care fata face primul pas dar e mult mai bine ca acest pas sa il faca un baiat.Incearca sa stai si tu mai mult pe ea, sa iesi cu gasca cu care iese ea, pe mess sa vb etc.Chiar daca ai avut esecuri nu trebuie sa dai inapoi, viata merge inainte orice s-ar intampla, sti cum se zice crede si ti se va intampla.Bafta

| darrio2007 a răspuns:

O fata va face foarte greu primul pas.De obicei baiatul este primul care invita o fata in oras, care ii cere sa fie prieteni etc.Ia-ti inima in dinti si fa tu primul pas.Ce ai de pierdut?

| denismaria92 a răspuns:

Zambeste-i cand treci pe langa ea, si nu are cum sa nu te observe. Si alege un moment cand este ea singura, de exemplu cand asteapta pe cineva. Si te duci la ea, o saluti, si intri in vorba cu ea. happy

| SunshineGirl a răspuns:

Pai in primul rand ai putea incepe, daca ea ar fi o necunoscuta, printr`un " buna.sti,sunt x.probabil ma sti din vedere.m`am gandit ca daca tot suntem la aceeasi scoala/cartier/activitate/etc sa ne cunoastem mai bine." sau ceva de genu`. Vezi cum reactioneaza.In schimb, daca o cunosti de mai demult, ar trebui sa fie mult mai usor.Printr`o conversatie pe mess simpla poti sa rezolvi destule.Multa bafta!

| Candy a răspuns:

Prietena mea ii placea de un baiat si nici nu il cunostea nu avea habar nimic despre el nimic nu stia el era la scoala noastra si ii placea mult de el. baiatu venea la un prieten care fata era vecin cu el.ea vroia sa il cunoaska mai bine si sa se afle ca ii place.ei si stii ce am facut eu.ea mi-a spus si eu ma plimbam cu ea pe strada si tot ziceam :eda(prietena mea)+stelika(baiatu ) si asa sa aflat ca ei ii place de el.in vacanta el s-a jucat cu ea :si-au facut cu ochii chesti din astea.dar cand a inceput scoala lui era rusine cu ea pentru el era a8 si ea a3 si mare jena totala.la un moment dat ca s-a vazut ca ei nu colaboreaza au pornit tot felul de barfe dar peste o luna s-a uitat tot ea si-a gasit pe altcineva si el la fel.du-te la fata cu un trandafir,un lantisor,un inel ( ceva care sa iii placa unei fete)si ea va fi mirata si daca ai curaj spune-i ca ai un sentiment aparte pentru ea dar daca nu scrie-i o poezi de dragoste pe un biletel intre petalele flori sau trimitei un mail sau dai o felicitare cu o floare. incearca sa sa o intrebi ce flori iti plac daca ii plac trandafiri iai un trandafir pretendios :rosu -dragostea, boboci(de trandafir)-tineretea si frumusetea, alb-tineretea si copilaria.unu alb si unu rosu ca vei vrea ca ea sa fie prietena ta.trandafiri galbeni-bucurie, cei movi -dragostea la prima vedere.si daca vrei sa o cuceresti iai un parfum si scrie o felicitare. orce pas oricat de mik ar fi conteaza pentru o fata.dar daca e una de aia fitoasa cu un mers de paparuda,se uita la toti baieti,e.t.c lui aia ii trebuie palatu.dar daca e o fata frumoasa,delikata, atenta, sta doar cu prietenul ei si nu cu 100000 conteaza orce pas cat de mik ar fi un trandafir cu o felicitare, un parfum micut, sau doar doua cuvinte speciala atat.si sa stii ca nu te-ai prostit deloc e normal sa iti placa de cineva.si daca ei nu ii place de tine multumeste-te ca e prietena ta.si poate in viitor veti fii apropiati.sa alegi ziua perfecta cand sa ii dai cadoul sau sa ii spui cuvintele acelea doua.ca daca o sa alegi o zi la intamplare saraka faca o sa creada ca si-a luat bilet la spitalu de nebuni o zi speciala:de ziua ei, de 1 martie (a trecut si la), la sfarsitul scoli de ramas bun
fundita

| andreea_7819 a răspuns:

Poi intai ar trebui sa ceri cuiva id ei de mass sau daca nu incearca sa intri intr-o zi in discutie cu ea si sa il ceri u asa relatia ar merge mai usor vorbind cu ea pe mass. Dupa ceva vrema ai putea sa o intrebi daca vrea sa iesiti la un suc,asa cu niste prieteni nu singuri si dupa mai vedetui voi.Tu trebuie sa fii altfel decat esti acum si sa nu'ti bati joc de ea, sa nu fii timid ca asta nu le place fetelor deloooc, si sa nu o saruti pana dupa doua saptamani-o luna asa ca daca nu crede ca doar profiti de ea si sa fii mult mai tandru:X:*! Sper ca te'am ajutat!:X:* Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Primul pas:cere-i id-ul sau nr de tell -daca va zambi si ti-l va da e clar ca te place
al doilea pas:fa-i avansuri pe mess/tell
al treilea pas: iesiti intr-o zi in oras
si in rest...totu'i de la sine

| Eu_1327 a răspuns:

Optimus7 lasa'mi id'ul tau printr'un mesaj si vb pe messwinking
si iti spun acolo happy
ok?

| corina8508 a răspuns:

Nu astepta sa faca ea primul pas, pentru ca nu o va face. asta ti-o zic din experienta[sunt fata.] si nu te mai gandi ca ai avut numai esecuri.pentru ca o sa ajungi sa ratezi tot doar din cauza fricii de a rata,si nu de altceva. spune-i de exemplu sa iesiti undeva, incearca sa aflii cate ceva despre si ea si daca crezi ca si ea simte ceva pentru tine, actioneaza. dar ai grija sa nu te avanti prea tare pentru ca tot tu vei suferi dupa :] bafta!