| anonim_4396 a întrebat:

Ma vad cu o fata de aproape 6 luni, ne vedem destul des, cam o data pe saptamana, vorbim cam la 2 zile. A refuzat sa ma sarute si refuza in continuare, nu vrea relatie cu mine, mi-a zis ca nu o sa faca niciodata sex cu mine, cand iese cu mine nu se machiaza nici nu se pregateste in vreun fel. Si totusi, ma ia in brate, ma pupa(urasc asta, cand ma pupa pe obraz), ma mangaie, e geloasa daca ii vorbesc de alte fete, se supara dar nu arata cand uit lucruri(floarea ei preferata, unde ne-am cunoscut prima data, etc.). Uneori cand o sun sau ii dau mesaj imi spune ca se gandea la mine. Daca ies cu alta fata, posteaza pe Facebook melodii triste de dragoste cu un mesaj, care ma loveste destul de direct. Mi-a spus tot despre ea, parintii ei, fostii prieteni, foste relatii, unele chestii destul de dubioase care nu le-ar spune oricine, oricui, si mi le-a spus mie. Imi mai trimite selfie-uri sau postari amuzante de pe net, majoritatea cu tenta sexuala.

Nu stiu ce sa cred, nu stiu ce vrea. Stie care sunt intentiile mele, ca n-as refuza o relatie cu ea si ca si as face sex cu ea, dar nu i-am spus ce simt cu adevarat pentru ea niciodata, si nici nu o sa o fac. II place cand ma uit in ochii ei si o ating/mangai tandru. Dar am renuntat sa mai am gesturi tandre cu ea daca le fac degeaba. Sa nu mai zic ca imi arata conversatii de zeci de randuri cu tot felul de baieti care se dau la ea si cum ii refuza, ea le spune nu si ei continua sa ii scrie, iar ea imi arata mie si nu stiu de ce.

Poate cineva sa imi explice comportamentul ei? II place compania mea, e geloasa, e mandra cu mine se vede in priviri, incearca sa ma protejeze daca vreau sa fac vreo nebunie, ii place sa o ating, sa o iau in brate, sa o tin de mana. Dar au trecut 6 luni si nici macar nu ma lasa sa o sarut. WTF.

16 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

E posibil ca sa fi trecut printr-o experienta nefericita.Probabil ca se teme sa,, faca pasul/pasii,, pe care ii vrei tu.Iti trebuie multa rabdare si tact. Vorbeste cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

O fata care nu-ti permite sa o pupi deloc in 6 luni si-ti mai spune in fata ca nu vrea o relatie cu tine, nu vrea decat atentie si sa te joace cum vrea ea, probabil ca sa o vada baietii care are pe cineva sau sa se laude la prietene.
Asta este pierdere de timp din partea ta, pentru ca nu poti avea nici un viitor fericit cu o asemnea persoana.
Este foarte clar ca te manipuleaza si se joaca cu tine, chiar si postarile triste de pe FB sunt tot ca sa te poate manipula, a te introci la ea, sa para ca sufera.
Sa-mi fei cu iertare, dar mi se pare a fii o prefacuta, egoista, profitoare si mincinoasa.
Rar imi este dat sa vad, toata "calitatile" intr-o singura persoana.

Sfatul meu ca femeie, este sa-i dai block peste tot si sa uiti de existenta ei. Asemenea pitipoance, nu vor fii niciodata sincere, sau ale unui singur barbat.

| Costin328 a răspuns (pentru Violleta2022):

Foarte posibil sa ai dreptate, pot sa accept orice, ca nu ma place, ca simte nevoia de cineva langa ea, pot sa o fac, dar daca vrea doar sa se joace cu mine. s-a jucat, dar o sa se termine curand.

| GoldenZenith a răspuns:

Buna! Mai, fetei ii place de tine, dar poate ii e teama sa faca mai mult si sa duca relatia la un nou nivel. Sigur, sigur te place. Te asigur 100%. Totusi, ce importanta are ca nu se machiaza? Iti dai seama ce inseamna asta, macar? Noi fetele, cand gasim persoana potrivita si ne simtim bine si in largul nostru langa ea, incetam sa ne mai aranjam, pentru ca vrem sa ne vada asa cum suntem cu adevarat, naturale.

Si stiu un caz in care fata, tot asa, refuza sa il sarute pe tip, pana la un moment dat si dupa aceea, saraca nu se mai satura de el.

Sfatul meu: vorbeste cu ea si intreab-o exact ce vrea, dar nu o speria si ia-o incet. Vezi tu. Fetita asta e demna de respect intr-un fel, ca nu se avanta asa cu capul inainte, pentru ca sex poti sa faci cu oricine, dragoste nu prea. Succes!

| Costin328 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Buna, daca ma place atat de mult, as vrea totusi sa fie capabila sa isi asume un risc, oricat de sensibila este sau vrea sa para. Desi esti 100% sigura, eu sunt 0.01% sigur ca asta ar fi motivul pentru care se comporta asa, doar pentru ca ma place prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate iti pute gura nigga, nu te-ai gandit la asta? rolling on the floor)))))))

| Costin328 a răspuns (pentru anonim_4396):

Macar de ar fi asta, dar nu e.

| OMFGConrad a răspuns:

Felictări, ești o soră de minune!

| Costin328 a răspuns (pentru OMFGConrad):

Multumesc, fac si eu tot ce pot laughing

| InnocentSίn a răspuns:

Buna, cum a spus si doamna VladIrina1983, fata asta nu vrea decat atentie. Ori o intrebi ce simte pentru tine si daca vrea sa aveti o relatie adevarata, ori te duci la alta, ca sunt destule oricum.
Totusi, eu cred ca fata asta nu simte nimic pentru tine (daca nici macar nu v-ati sarutat in 6 luni?!), probabil se foloseste de tine sa-i faca gelosi pe altii, sau pur si simplu doar vrea atentie.
Oricum comportamentul ei e ciudat, egoist as spune si iti sugerez sa nu-ti bati capul cu astfel de persoane. Daca totusi tii la ea, intreab-o ce ti-am spus mai sus si de acolo vedeti voi ce faceti.

| muntelezion a răspuns:

Fetei ii place de tine. N-o pierde. Pace!

| VladIrina a răspuns:

Bună! Nu cred că va duce la ceva bun prietenia asta. Pare o persoană egoistă care are nevoie de cineva să o facă să se simtă importantă. Caută-ți o fată care să vrea o relație cu tine și rămâi cu fata asta doar la stadiul de amici, fără mângâieri, întâlniri mai rare. Eu cred că o persoana te apreciază cu adevărat abia atunci când nu te mai are. Părerea mea e să-i dai un ultimatum. Ori începe o relație cu tine, ori nimic. Dar dacă zice nu, atunci nu mai lua legătura cu ea. Să facă e primul pas dacă te vrea. La un moment dat, ea își va găsi un iubit și tu vei avea de suferit. Uneori e bine să tai răul de la rădăcină oricât de greu ar fi.

| Costin328 a răspuns (pentru VladIrina):

Asta cam asa e, pentru ca mi-a placut de ea si am ocrotit-o destul de mult, iar ea cel mai probabil m-a luat de fraier si m-a jucat pe degete.

| Sweet04 a răspuns:

Parerea mea e ca ii place de tine, si nu conteaza daca se machiaza sau nu (daca inainte se machia poate vrea doar sa fie mai naturala in preajma ta) Daca e geloasa cand ii vorbesti de alte fete ii clar ca tine la tine si nu vrea sa te piarda. Daca ti.a povestit de familia ei, de fostii, si lucrurile acelea dubioase are mare incredere in tine si sa NU renunti la gesturile tandre sa nu crezi ca le faci degeaba. Gaseste un monent in care sa ii spui tot ce simti pentru ea poate iti spunebsi ea ce simte pentru tine, dar in nici un caz sa ii spui ca ai face sex cu ea. Poate e o fire mai timida si trebuie sa ai rabdare. Iti arata mesajele in care ii refuza pe baietii care se dau la ea inseamna ca vrea sa iti castige increderea si ca nu vrea pe altcineva, nu trebuie sa fi foarte gelos daca iti arata asemenea conversati trebuie sa fi mandru ca ii respinge pe altii. Daca nu te.a lasat sa o saruti nu stiu ce sa zic. Dar fii rabdator si gaseste un moment in care nu te poate refuza si atunci sarut-o. Neaparat trebuie sa ii spui ce simti pentru ea.
Sper ca te.am ajutat.

| Costin328 a răspuns (pentru Sweet04):

Multumesc pentru mesaj, nu cred ca e atat de timida, dar mi-a spus ca ii e frica sa se indragosteasca, ceea ce mi s-a parut vrajeala. O tot las sa ma duca cu presul laughing, dar cred ca o sa ne vedem fiecare de ale sale.

| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a răspuns:

Poate ii e teama. Poate ea insasi e confuza in legatura cu anumite lucruri. Comportamentul ei per ansamblu abdica faptul ca tine la tine si cel mai important, probabil nu vrea sa se agate de ceva, mai ales de o relatie, daca nu e stapana pe ea. Despre sarut..nu stiu. Oricum, daca iti permite sa te comporti tandru cu ea, e clar si indubitabil ca tine la tine.
Si in final, problema nu apartine doar de ea, ci si de tine. Ca sa scapi de aceasta nelamurire pur si simplu alege-ti cuvintele si spune-i ce simti. Pe urma poate isi va da seama si totul se va schimba.