| Alinutza_6937 a întrebat:

Ne-am cunoscut la o nunta acum aproape 3 ani. vorba vine ne-am cun ca abia am legat cateva cuvinte, in sfarsit m-am indragostit de el doar pentru ca ma privea asa frumos non-stop si pentru faptul ca m-a invitat la dans pe o mel de dragoste.am crezut ca il voi uita dar nu s-a intamplat asa.ma gandesc de atunci la el mereu am stat cu alti baieti si tot la el mi-e gandul. ne-am mai intalnit pe strada dar totul se rezuma la un simplu buna si la faptul ca se uita dupa mine foarte mult timp, imi da o gramada de semne ca ma place.nu stiu ce sa mai fac, nu stiu cum sa intru in discutie cu el pentru ca rudele lui sunt rude cu niste rude de ale mele. mi-e teama sa nu fac vreo gafa si sa afle rudele mele.ieri erau toate rudele lui la poarta la fel si eu am ajuns cu rudele mele acolo. l-am vazut, dar nu am putut sa vb cu el.nu mai stiu ce sa fac.nu stiu cum sa vb cu el.niciodata nu ne intalnim singuri.id de mess stiu ca nu are.am incercat sa fac rost de nr lu si puteam dar daca sa zicem ca fac rost de el. ce sa fac cu nr.sa-l sun? nu sunt genul. ce sa fac. un sfat va rog mult!

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Draga mea eu in locul tau cd ne-am intalni asi sta de vorba cu el pentru ca este normal ca 2 oameni sa stea de vorba si sa-si dea buna ziua Nu i-as spune ca il plac deoarece el este barbat si trebuie sa faca primul pasul Dar el saracul degeaba se uita dupa tine daca tu spui buna si pleciCe sa faca sta si se uita si eu asi face la felFaptul ca familiile voastre se cunosc este bineNu are treaba faptul ca vorbiti este ceva normal oamenii comunica intre ei Tie iti este frica de ceva si nu stiu de ce? Stai si tu putin locului cd il vezi ca sa schimbati 2 vorbeEl daca vroia te suna de mult fii sigura ca iti afla telefonul dar daca tu te uiti la el si pe aici iti este drumul el saracul ce sa faca.Cd il vezi eu asa asi face asi sta de vorba cu el Ce puteti voi sa va spuneti 10 vorbe si restul ramane pe altadata dar arata-i si tu ca te intereseaza El sigur crede ca nu te uiti la el Vorbiti fata in fata este normal si omeneste ca doi oameni sa stea de vorba nu faci nimic rau prin a sta de vorba Te pup, bafta si nu mai fugi mai stai si tu putin locului cd il vezi pentru ca eu cred saracul ca ii este si frica sa vb cu tine nu stie ce reactie ai Sunt si baieti emotivi sa stii si chiar merita interes bafta

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Multumesc mult draga mea si bafta capul sus

| DianaScorpio a răspuns:

De ce nu iti faci curaj cand il vezi pe strada sa il opresti si sa ii spui ca vrei sa discuti ceva cu el? Si ii poti spune ca vreti sa va cunoasteti mai binethinking
De alta solutie chiar nu imi dau seamathinking Te mai poti folosi de telefon, dar ai spus deja ca nu esti genul care sa fac asta...

| Lysm a răspuns:

Daca nu poti sa il suni da-i un sms.ii spui cine esti, il saluti ii spui c ai nr de la X il intrbi ce mai face etc.Nu inteleg ce vrei sa spui prin "mi-e teama sa nu fac vreo gafa si sa afle rudele mele" daca tu vorbesti cu el sau daca gafezi fata de el de ce ar trebuie sa afle si ceilalti?laughing nu ai specificat ce varsta airaised eyebrows Oricum ia si tu initiativa si o sa fie ok.Successmug

| Biiiiiaa a răspuns:

Nu stiu ce sa spun poti merge la el sa vorbesti cu el si cu timpul poate merge.App am si eu o poveste.Ieri am fost la biserica cu fratele meu, mama, si tata si am vazut un baiat dragut:X.il stiu din vedere si o cunosc pe sora lui mai mica care are aceeasi varsta ca mine( 13 anibig grin)si tot timpul se uita la mine si zambea si cand ma intorceam se intorcea cu privirea in alta parte. Apoi fratele meu de 2anisori se juca cu caruciorul pe acolo si so izbit de un gard si baiatul acela so apucat de ras si so uitat iar la mine. ce sa fac? cred ca ma place si eu cred ca e dragutlove struck
un sfat ceva plzz:*