| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu. mi-e frica sa intru in vorba cu fetele. Am prieteni doar baieti (sunt la liceu tehnic unde sunt foarte multi baieti, nu am alte atractii) si fete nu prea cunosc asa de multe. Totusi, am o varsta de 18 ani la care cred ca ar trebui sa am si eu o prietena. Insa nu am si nici nu am avut. Sunt foarte timid. Mi-e frica sa intru in conversatii deoarece mi-e frica sa nu rada de mine fetele ca ma pierd la vorbit cand am emotii si mi-e frica si sa nu faca dupa "batjocora" de mine. Imi mai place asa 1 fata 2 din liceu la care le-am dat add pe facebook dar evident nu m-au acceptat.
Ce ar trebui sa fac?! Chiar nu stiu. Ma simt foarte singur si simt ca imi trebuie o persoana feminima pe langa mine.
Oare ma pot schimba?!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita sa sari pe ele, mamata e o femenina care iti e alaturi in viata si iti face mancare spala haine. Poate una iti da vreo boala si de aceea e bine sa fii singur, asa daca o pui sa faca analize zice ca nu ai baza in ea dar daca e infectata si nu stie ce faci? Lasale pe ele sa isi nenoroceasca viata si mai rabda in viata pana prinzi o infirmiera sanatoasa

| Doub a răspuns:

Cu atitudinea asta normal ca nu te place nimeni.
Tine doar de tine sa te schimbi. Ai ambitie.

| AliGab a răspuns:

In primul rand multi inainte, este o varsta extrem de frumoasa happy. Nu trebuie sa te schimbi ci doar sa iti infrunti timiditatea. Lasa Facebook-ul sau orice alta forma de conversatie online, ia-ti inima in dinti si vorbeste cu fetele. Momentan, inarmandu-te cu ceva rabdare, incearca sa vorbesti cu fetele fara a avea vreo intentie, ci doar din amicitie. Dupa ce mai pierzi din timiditate si reusesti sa fii tu insuti intr-o conversatie cu o fata, abia apoi incearca sa obtii mai mut de la o fata care iti place. Pentru inceput nu iti fa prea multe griji daca fetele vor rade de tine... daca rad este problema lor. Intr-un fel sau altul trebuie sa incepi si orice inceput este greu, dar iti spun ca daca ele rad de tine sau de felul in care te pierzi, e treaba lor, nu a ta. Tu fa tot posibilul sa fii cat mai indiferent la parerile celorlalti. Succes in a fi tu insuti happy

| Jimmyyyy a răspuns:

Fii barbat, femeile vor doar bani si sa stea degeaba plus ca deca esti de o varsta cu ele nu o sa ai sanse, majoritatea cauta barbati mai in varsta pentru ca fetele se maturizeaza mai repede.