| kandaraki a întrebat:

O dra simpatica e frizerita, merg la ea lunar, am iesit de cateva ori cu ea in oras, amical, i-am propus mai mult, a raspuns -da nu da nu da nu, fara raspuns concret. Dupa un timp i-am propus sa iesim si a argumentat ca e ocupata, ba nu raspunde la telefon, raspunde greu la sms. Peste o saptamana m-a cautat chiar ea, mi-a scris pe net. Ce sa cred si ce sa fac mai departe?

Răspuns Câştigător
| Irina31 a răspuns:

Du-te la ea si nu vorbi prea multe... Data viitoare mergi tot la ea si incerci alta varianta... data cealalta mergi tot la ea. E un bonus pentru tine ca are meseria asta si poti sa mergi la ea din 20 in 20 de zile - nu-ti poate inchide usa in nas, prin urmare tot o sagasesti o ocazie sa vezi ce gandeste sau ce isi doreste.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca nu poti sa o ti asa daca nu e in stare sa decida ce vrea cu tine, gandeste ca o fata de gradinita poti sa-i zici ca sa isi dea seama ce are in cap

| Irina31 a răspuns (pentru mgtow):

Nu te supara, tu ai o prietena? La cum gandesti m-as mira...

| mgtow a răspuns (pentru Irina31):

Eu imi fac de cap cu ele, o calatorie fara bilet in autobuzul meu in schimbul unei partide de sex, desigur verific varsta ei peste 18 ani... in ziua de azi nu mai exista iubire doar sex si interes

| ALGator a răspuns:

Contiuna, da curs doar asa vei afla. Dar fi putin in alerta, cu un "Plan B", in caz ca nu functioneaza sa nu fi dezamagit.
Dar daca tot va intilniti, poarta-te firesc si nu o suspecta de nimic. E o perioada normala de tatonari din ambele parti. Mergi inainte in pasi, bazindu-te si pe felul cum raspunde ea.
Succes!

| kandaraki explică (pentru ALGator):

Tatonari ca tatonari, dar e prea aiurea, nu stiu la ce sa ma astept, in o zi pare binedispusa, in alta nu are nici o dorinta.

| kandaraki explică:

Speram la raspunsuri serioase, nu la smecherii cu sex!

| Irina31 a răspuns:

Daca esti interesat de ea caut-o in continuare si cred ca dupa mai multe iesiri isi va clarifica daca doreste ceva mai mult de la prietenia voastra. Da-i timp si nu o presa, dar in acelasi timp caut-o - fetelor le place sa se simta apreciate si importante - fa sa simta asta in aceasta perioada. Daca sentimentele tale sunt sincere, vor da rezultat. Daca vrei sa o ai, lupta pentru ea - tine cont ca prin mainile ei trece parul multor baieti - daca stai prea mult pe ganduri s-ar putea s-o pierzi...

| kandaraki explică (pentru Irina31):

Pai in fiecare zi o sunam, discutam - rideam, uneori iesea, alteori accepta si nu mai iesea. Persisita asa o stare de indiferenta uneori din partea ei, ea singura a zis ca s-a deprins sa fie singura si eu tot incercam sa ii arat ca mai bine in 2, dar...

| Irina31 a răspuns (pentru kandaraki):

Nu renunta! happy

| kandaraki explică (pentru Irina31):

Easy to say - hard to do! cu asa indiferenta din partea ei! parca n-am nici o tragere de inima uneori!

| Irina31 a răspuns (pentru kandaraki):

Atunci renunta! Poate indiferenta ta o sa ii schimbe atitudinea. lasa sa treaca catva timp si eventual mai incearca apoi. (nu stiu ce e in mintea ei de o face sa fie asa - poate e o alta persoana, poate e in depresie, poate pur si simplu vrea sa aiba o perioada de liniste - incearca sa aflii)

| kandaraki explică (pentru Irina31):

Acum intrebare - sa merg la ea sa ma tund sau nu? eu asa ma gandesc - pot sa merg dar nu stiu cum ma voi simti (ce vom discuta), daca nu merg, va crede ca m-am suparat pe ea. Cu toate ca mai sunt frizerii in tot orasul!

| kandaraki explică (pentru Irina31):

O.k, mersi :-)

| Irina31 a răspuns (pentru kandaraki):

Cu placere :-)

| Irina31 a răspuns (pentru kandaraki):

Du-te la ea si nu vorbi prea multe... Data viitoare mergi tot la ea si incerci alta varianta... data cealalta mergi tot la ea. E un bonus pentru tine ca are meseria asta si poti sa mergi la ea din 20 in 20 de zile - nu-ti poate inchide usa in nas, prin urmare tot o sagasesti o ocazie sa vezi ce gandeste sau ce isi doreste.

| Irina31 a răspuns:

Ai parte de ceea ce oferi: oferi doar sex, primesti doar sex, oferi iubire, primesti iubire si partida de sex bonus.

| Irina31 a răspuns:

Pt Sofer: Ai parte de ceea ce oferi: oferi doar sex, primesti doar sex, oferi iubire, primesti iubire si partida de sex bonus.