| Yrynella a întrebat:

O intrebare pentru toata lumea, daca ati avea 18 ani impliniti, cum v-ati convinge parintii sa plecati singur intr-o vacanta cu prietenii? ofer funda pentru cel mai argumentativ raspuns.

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De multe ori nu neincrederea parintilor in odrasle duce la unele interdictii ci ca parintii nu isi dau seama ca odraslele stiu ce au de facut.Umpleti poseta cu prezervative si las-o uitata deschisa prin ochii lor.Sigur te vor lasa.

| ChioruL14 a răspuns:

Daca as fi fata m-as duce la ei si le-as zice "draga mama, tata. va rog sa ma lasati in vacanta cu prietenii mei, promit ca nu ii voi regula pe toti! nici sa nu va treaca prin cap ca o sug pe acolo si ca mi-o trag cu 3 in acelasi timp cum am vazut in filmele porno ale lui tata!"
acestea fiind spuse, ei te vor crede fata cuminte si te vor lasa.

| harciog a răspuns (pentru ChioruL14):

Vai Chiorule, ce frumos vorbesti...Am de gind sa-mi las anturajele mele de betivi ca nu stiu sa vorbeasca asa frumos.

| ChioruL14 a răspuns (pentru harciog):

Anturajele de betivi-filozofi, rectifica.
lasa-le...si asa am vazut ca nu prea sunt apreciate de nimeni. lume rea sad

| harciog a răspuns (pentru ChioruL14):

.bine mai, cum zici matale.Ma primiti in anturajul vostru de oameni decenti?

| ChioruL14 a răspuns (pentru harciog):

N-am anturaj, "lucrez" singur. imi pare rau pentru tine, iar echipa nu avem cum sa facem ca probabil nu te-as intelege, n-am cultura ta.

| harciog a răspuns (pentru ChioruL14):

Lasa dreacu'cultura mea de doua clase mai mult ca trenul. Ceva cultura de babeasca si ne intelegem perfect.Da'stii ce? Si eu lucrez tot singur si-mi place pe zapada ca yeti.

| vladorcolac a răspuns:

Cel mai bine e sa le demonstrezi ca te poti descurca de unu singur, eu unu am facut asta de cand aveam 5 ani si de atunci stau cat vreau afara,fac ce vreau,trebuie sa te gandesti la ceva ce nu te lasa ai tai sa faci din motive de siguranta,cum ar fi sa faci ceva ce ai tai ar considera periculos si sa le demonstrezi ca te descurci, cel mai simplu ar fi sa te duci undeva fara ca ei sa stie si apoi sa faci poze, filmuletze si cand te intorci sa le arati si sa le spui ca daca ei nu pot sa faca ceva nu inseamna ca tu nu poti!

| AndreeaCrys a răspuns:

Mama mea ma lasa sa merg cu prietenii in diferite vacante, dar poti sa iti convingi parintii mai intai prezentandu-ti prietenii. Daca sunt niste prieteni ok parintii tai te-ar lasa sa pleci cu ei, dar trebuie sa le castigi increderea. Poarta-te frumos si stai mai mult pe acasa...si povestestele mai des ce faci cu prietenii cand iesiwinking

| Alexandru_2015 a răspuns:

Incearca sa ajungi la subiect in timpul unei conversatii sau direct, mentioneazale ca nu mai esti de o schioapa, spune-le ca vacanta va fi cat mai sigura chiar daca nu va fi iar daca nu te lasa baga o criza de aia niciodata nu ma lasati sa fac nimic si sigur vor ceda, plss funda

| yourdevil16 a răspuns:

Pai ar trebui sa discuti cu ei si sa le explici ca esti destul de mare pentru a-ti purta singur de grija. Eu cred ca ar intelege daca ai comunica cu ei.