| anonim_4396 a întrebat:

O logica a mintii pe care inima nu o poate intelege! Cum sa procedez? deci incerc sa fiu cat mai succint : discut cu o fata, mi-a spus ca ma place trebuie sa ne intalnim, am discutat serios dar cred ca deja are o relatie cu altcineva ( nu inteleg ce ar mai cauta la mine ), am vazut profilul unui prieten de-al ei si avea poze cu ea, ea avea comenturi recente cu ":X " iar cand i-am zis frumos ( a ezitat, nu stia ce sa spuna ), pac individul are acum profil privat iar comenturile au disparut ). Sunt intr-o mare dilema, desi o plac fff mult, imi sta mintea numai la ea, imi raspunde la mesaje f frumos, ma pupa blah blah happy. sa continui asa ( si sa nu imi pese / sa nu ma gandesc in rest ) sau sa o pun in fata faptului si sa ii cer explicatii straight face, mie teama ca nu o sa mai vorbeasca cu mine si o pierd. Multumesc
ps : am 21 de ani si ea la fel, e ff inteligenta, frumoasa si desteapta, cuminte, nu pare deloc genul de fata sa "joace la dublu" de aia nu pot sa inteleg happy

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai bine, dupa parerea mea, e sa puneti toate lucrurile 'pe tabla'. O relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere, incredere, daca ea iti ascunde anumite lucruri de la inceput atunci relatia voastra este destinata esecului. Sau iti va spune acele lucruri si tu nu le vei putea intelege, atunci iarasi veti esua, sau poti sa intelegi dar iti pierzi increderea...
Daca nu porniti cu dreptul de la inceput atunci relatia voastra o sa scartaie de la inceput.

| Gizăz a răspuns:

Dar întreab-o omule. Nu o lăsa să „nu știe ce să spună". Spune-i că o placi și că vrei să știi care e treaba cu tipul ăla. Dacă spune că sunt împreună sau tot ezită o lași și asta e.

| Picasso a răspuns:

PAI,ea cam stie ce vrea!
= pe tine
Raspundei cu aceashi "moneda",nu te gandi daca mai are ea pe altcineva si ce face ea,cui ii raspunde adica,mai pe scurt viata ei virtuala!
Lasa si tu lumea virtuala,incearca sa te "adaptezi la lumea pe care o vezi cu ochii si o simti,adica,mai pe scurt te intalnesti cu ea,te vezi,si daca sti sa o seduci sa o inebunestisi etc,nu te gand ca asta va fi doar intr-o zi, atunci cred ca o sa renuntze treptat treptat la ceea ce tie nu iti plc "lumea ei", adica in puii mei estimare "shoo pe ea"
SUCCES

| Biu90 a răspuns:

Frate sunt intr-o situatie asemanatoare... Iubesc o fata care are pe altcineva si oricat demult am incercat sa renunt nu pot. Fara mine e terminata dar in acelasi timp parca ii e frica sa renunte la el. Eu zic sa ramai cu ea, sa iesiti, pentru ca asa te vei convinge. Nu te arunca, dar nici nu o refuza. Cu timpul vei vedea ce e de facut si daca tine la tine atunci ve-ti ramane impreuna! Salut si multa bafta!

| Dany_9065 a răspuns:

Aparitia unei fete poate fii inselatoare.Dar acum depinde si cat de mult o cunosti.
Poate o fii un fost prieten sau un prieten foarte bun si mai tinea pozele cu ea. Daca au disparut pozele si comenturile de pe profil, cu siguranta te place mult.
Cel mai bine e sa te "combini "cu ea si daca totul merge bine vei afla pe parcurs cine este"acel prieten" si daca mai apar comenturi sau poze in diferite ipostaze cu cei doi.

| KiaraHoney a răspuns:

M-ai spartlaughing Eu te sfatuiesc sa lupti pentru cea ce consideri ca e al tau:*Daca iti place de ea si zici ca vrei sa ai o relatie serioasa, ar trebui sa fii orb pentru ca atunci cand iubesti preferi sa ierti decat sa il pierzi pe cel ales.:*

| mar1us20 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa iti fie teama absolut deloc, daca te simte s-a dus totul! nu e bine deloc sa ceri explicatii la inceput(te face slab! tu trebuie sa fii un alfa-man!); pe parcusrs ai sa vezi exact cum sta treaba, pana atunci fii puternic, cu capul sus(-dar f. atent la detalii), si o sa-i placa de tine! bafta!