| Sensitive a întrebat:

O prietena imi povestea ca de cand este impreuna cu iubitul ei(un an)nu au folosit deloc prezervativ,sau anticonceptionale. Si nu a ramas insarcinata in tot acest timp,oare sa fie iubitul ei foarte grijuliu si sa nu isi dea drumul in ea, sau care e ideea?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, au fost norocosi pana acum. Se considera ca daca timp de doi ani, folosind coitul interrupt nu obtin o sarcina, unul dintre ei are probleme de fertilitate.

| ThePoet a răspuns:

Ideea e ca n-au facut sex deloc,... duuh.

| Sensitive explică (pentru ThePoet):

Au facut sex.

| ThePoet a răspuns (pentru Sensitive):

I-ai vazut tu? laughing Hai sa fim seriosi.

| Sensitive explică (pentru ThePoet):

E prietena mea cea mai buna si ne povestim multe.

| mixxjim a răspuns:

Daca e prietena ta cea mai buna de ce nu-ti spune ea ce face iubitul ei? noi de unde sa stim ce face el in acele momente? laughing poate merg dupa calendar sau pot fi probleme de natura medicala atat la ea, cat si la el care sa determine infertilitate. daca de fapt vrei doar sa afli metode anticonceptionale in afara de pastile si prezervativ intreaba direct, ca-ti raspundem la la obiect happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Daca au facut sex, inseamna ca a avut foarte mare noroc, pentru ca lichidul seminal care iese cand barbatul se excita, contine spermatozoizi. Chiar daca nu a ejaculat in ea, putea ramane insarcinata...ar fii mai bine sa nu isi incerce norocul si sa fie 1+1 = 3

| shhhs a răspuns:

Ori e ''grijuliu'' ori e infertil.

| Sensitive explică (pentru shhhs):

Infertil?

| shhhs a răspuns (pentru Sensitive):

Infertil inseamna ca nu poate avea copii dinc auza ca sperma lui nu este ''sanatoasa'' laughing.

| Sensitive explică (pentru shhhs):

Este si asta o varianta. Dar 'vina'poate sa fie si de partea ei?

| shhhs a răspuns (pentru Sensitive):

Vroiai sa spui din partea ei? daca da, da poate sa fie ea infertila daca nu atunci nu inteleg ce ai vrut sa zici.

| Sensitive explică (pentru shhhs):

Da,asta am vrut sa spun.

| shhhs a răspuns (pentru Sensitive):

Deci,imi izbeesti funda pls?

| Sensitive explică:

In ce sens isi distruge viata?

| Clementin a răspuns:

E pur si simplu noroc. La urma urmei nici macar prezervativul nu e 100% sigur.

| ANDAelena a răspuns:

Da...sigur asta e ideea.