| olivias a întrebat:

Pisicuta mea are 6 luni si ei i se clatina caninii. ce sa fac. este ok sau sa ma adresesz la medic?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la medic. Trateaz-o ca si cum ar fi copilul tau. Si chiar este, chiar daca nu poate vorbi.

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

Auzi la el, mergi la medic cu pisica pentru ca isi schimba dintii...n-ajunge ca te-ai facut tu de ras, vrei sa se faca si el?!? laughing

| anonimg a răspuns (pentru Holiday):

Cum sa ma fac de ras? Cand ii cad dintii de lapte unui copil, parintii nu merg cu el la medic sa vada daca lucrurile se desfasoara in mod normal? Ori cu un animal nu trebuie procedat la fel? Numai daca-i cade coada trebuie sa mearga cu ea la medic? ^_^

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

Nu, in general nu merg, caderea dintilor de lapte e un proces natural care nu necesita interventia medicului. E suficient, cel mult, sa mergi o data inainte ca dintii sa cada pentru a-ti explica medicul ce trebuie facut. Una e sa mergi la control din timp in timp la stomatolog si alta aberatia cum ca trebuie sa mergi de cate ori i se misca un dinte...

| Holiday a răspuns:

N-are nici pe naiba, doar schimba dintii, pana pe la 8-9 luni ar trebui sa-i schimbe pe toti.

http://pisicata.ro/schimbarea-dintilor-pisicii-tale

| Trixy65 a răspuns:

Desi nu e om, e tot fiinta! O duci la medic, si o tratezi. Poate o sa fie mai rau daca nu o duci!

| olivias explică (pentru Trixy65):

Eu stiu ca lor le cad dintii. ei se schimba dar sincer nu stiu ce sa fac

| Trixy65 a răspuns (pentru olivias):

La 6 luni nu cred a ai trebui sa cada... e prea mic. du-te la doctor.