| anonim_4396 a întrebat:

Prietenei mele ii place de un baiat si stiu ca si el a placut-o ea i-a spus ce simte pentru el, erau foarte fericiti dar dupa o luna el nu a mai placut-o decat putin si i-a spus asta acum ea e trista dar cu toate astea nu a renuntat la el si vrea sa faca sa fie totul ca inainte, incearca din greu. Daca as fii in locul ei ce imi sugerati sa trec peste sau sa nu renunt (mentionez ca daca renunt din cate am inteles de la ea a plans sad )

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ajut-o sa inteleaga ca nu poate face nimic in aceasta situatie, doar sa se amageasca singura.Nu te poti impune cuiva cu forta, iar baiatul nu e destul de matur sa aiba o relatie stabila.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu inteleg bine cine are iubit care a parasit-o, tu sau ea? Eu cred ca tu...in fine; lasa-l ca nu s-a sfarsit lumea odata cu refuzul lui; esti o mica sirena care inoata intr-un ocean plin cu baieti. Data viitoare nu mai plange, ok?

| rosalinda985 a răspuns:

Acel baiat nu e singurul din lume sunt unii mai frumosi si mai destepti.e de prost gust ca o fata sa planga dupa un baiat.El cred ca rade de ea si zice ca e proasta.Peste 2 saptamani daca nu se mai gandeste la el ii trece.Succes!:*

| Rroxanne a răspuns:

Buna happy eu cred ca ar fi mai bine sa lupti pentru persoana iubita!
Cel putin eu asa am facut, si in cele din urma, am reusit. :**

| Marselina a răspuns (pentru Rroxanne):

Cu siguranta ar fi fericita daca ar reusi! :*