| angelinthedark a întrebat:

Prietenul meu a facut multe pentru mine, adica asa mi-a aratat ca tine la mine, ca imi arata zilnic acest lucru, dar ceea ce ma deranjeaza e faptul ca are 22 de ani si mi-e teama sa raman fara elsad, ca are probleme cu politia, va avea proces ca a fost inconstient si facut o greseala:a condus fara permis de 2 ori si in plus era si baut, acum nu mai face treburi din astea, atunci nu era cu mine ca eram despartiti...nu stiu toti spun de ele lururi urate, ca e vagabond, bataus, betiv, dar nu stiu ei chiar nu stiu cum e e in realitatea. e adevarat ca a mai facut el traznai dar asa sunt baietii, dar ma iubeste si il iubesc.Nu inteleg ce au restul cu noi ca ne iubim, tot incearca sa ne desparta, da noi ne iubim si aparentele insala, nu stiu ca el e de fapt o pers.super de treaba doar ca anturajul la stricat si acum nu mai e asa. Dar ma gandesc ca m-am daruit lui, mi-am pierdut virginitatea cu el si mi-e teama ca nu cumva sa ajunga la puscarie pentru ca a condus beat si fara permis, a avut proces, l-a amanat dar tot va trebui sa aiba loc si mi-e frica ca nu mai sut virgina si cred ca as suferi enorm sa stiu ca m-am daruit lui si m-am obisnuit cu el si sa raman fara elcrying, ar fi cumplit, sper sa nu ajunga acolo, dar ce mafac eu fara el cand el e totul pentru mine, il ador pur si simplu, i-am daruit lui toata viata mea, el m-a respectat si m-a iubit si ma iubeste, avem planuri de viitor, dar daca il vor inchide pentru o prostie de-a lui, raman fara el si cred ca as suferi enorm dar si lui ce greu i-ar fi inkis si fara minesad, l-as astepta oricat doar ca mi-e asa sa stiu ca nu l-as vedea si ca viata mea ar fi pustie fara el, el care imi da culoare vietii, imi aduce zambetul pe fata, el care ma alinta, e atent cu mine, ma respecta, e tandru si ma cauta, nu ca alti care sunt baieti cuminti cica si nici nu le pasa de iubita lor, el nu e asa, imi vrea binele si mi-a fost mereu aproape, cele mai frumoase clipe langa el le-am petrecut... oare ce sa fac daca va pati chestia asta sa intre la puscarie, daca voi ramane fara el ce voi face oare?

Răspuns Câştigător
| gyorgya a răspuns:

Bine zis alonet.am trecut pritr-o chestie asemanatoare, nu stiu ce varsta ai tu, eu aveam doar 17 ani si mi se parea ca baiatul ala e cel mai frumos, cel mai iubitor, atent si etc.anturajul l-a stricat foarte tare, am fost impreuna cativa ani, am incercat sa-l aduc pe drumul cel bun, se lasase de "prietenii" care "l-au ajutat" sa ajunga un golan in privirile celor din jur.parintii ma certau mai mereu din cauza acestei relatii, prietenii ma evitau insa eu ma incapatanam sa le demonstrez ca pot face om din el.insa nu a tinut mult aceasta schimbare ca au si aparut noii prieteni care l-au ajutat sa se desparta de mine, a picat din lac in put cum se zice, adica a scapat de primul anturaj si a dat in altul si mai "bun". bautura si femei devenise noul sau motto.asa ca, mi-am dat seama ca sunt persoane mai valoroase in viata carora merita sa le dam o sansa, dragostea vine si dispare, suferinta face parte din viata de zi cu zi la fel ca fericirea.si tine minte o femeie are nevoie de un barbat responsabil, matur, care stie ce vrea de la viata(in spatele unui barbat puternic sta mereu o femeie puternica). el ce face, astea sunt aspiratiile lui? imi pare rau pentru tine, insa sa stii ca inchisoarea te schimba mult, deci ori iesi mai calculat si cu capul pe umeri de acolo, ori cazi in extrema cealalta.bafta si gandeste-te ce-ti doresti pe viitor.happy

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il astepti.

mira
| mira a răspuns:

Tu cu ce te ocupi? Trebuie sa te gandesti sa-ti castigi existenta inainte ca lui sa i se intample ceva.

| Razvan a răspuns:

Vei rezista, asta vei face. Ce nu te omoara, te face mai puternic. Daca il iubesti asa mult cum spui, vei trece peste toate, pentru ca toate astea sunt incercari care consolideaza sau distrug o relatie
Tu il cunosti, de ce iti pasa ce crede lumeathinking
Daca te simti in stare sa contunui relatia, fa-owinking

| anad a răspuns:

Probabil ca nu va fi o pedeapsa foarte mare si il vei astepta. Daca spui ca s-a indreptat si il iubesti, va trece repede timpul si veti fi iar impreuna.Curaj!

soothe
| soothe a răspuns:

Am citit si eu intamplarea ta cat si toate raspunsurile; toate raspunsurile au un sambure de adevar insa cel mai aproape de situatia ta este "gyorgya".
Indiferent ce crezi este bine sa o iei in consideratie. Mai este ceva, in viata sunt suisuri si coborasuri. Apoi vin copii. Un barbat, trebuie sa fie cineva pe care sa te poti baza, sa stii ca nu expune familia la necazuri cand ti-e lumea mai draga. Chiar si cu amanarea procesului este o chestiune de inconstienta si de stres.
Imi pare rau de tine. Tu esti cea care hotaraste, orice am zice noi.

| deeea28 a răspuns:

Fetita mica si suferinda, daca te-ai daruit lui nu inseamna ca nu te mai vrea nimeni, ca nu o sa te mai iubeasca nimeni sau ca viata s-a sfarsit. Este frumos sa-l astepti, dar crede-ma ca asta n-are leac, mereu va face asa iar tu vei suferi de pe urma lui intr-o zi. Si faptul ca va ajunge in inchisoare, daca te iubea macar gandul asta il impingea sa n-o faca ca sa iti fie si tie bine si acum sa nu suferi ca n-ai sa-l mai vezi. Ca erati despartiti nu e un motiv, de ce v-ati despartit in primul rand daca va iubiti asa mult? Cunosc pe cineva care la varsta ta la fel a patit, a cunoscut pe un tip, mare nebun, si el tot asa, era asa ajunga prin inchisoare. Mama ei i-a interzis sa mai fie cu baiatul ala, mai avea un pic si o lega in casa. A suferit mult fata aia, enorm de mult si pentru ea tot primul fusese, dar stii ce? Acum cand e maritata cu altu si are si un copil si stie ce om a ajuns ala ii multumeste mamei ei ca i-a despartit, ca avea sa ajunga vai de ea. Nu e bine nici sa-l parasesti, dar nici sa-ti inchei viata asteptand un om care nu-ti garanteaza nimeni ca se va schimba si care cine stie cum va ajunge. ca-ti spune vorbe frumoase, oricine iti poate spune, dar de iubit, putini oameni care o fac intr-adevar si asta se demonstreaza prin fapte.

| freehugs a răspuns:

Daca ai rabdare si il iubesti asa cum spui...il vei astepta dar mai intai sa fii sigura ca merita asteptareahappy

| TheLoveDoctor a răspuns:

laughing e adevărat ca nu ai peste 17 ani?

| alonet a răspuns:

O sa iti treaca suferinta, o droaie de fete au trecut prin ceea ce treci tu. Vorbeste cu fete mai mari decat tine si ai sa te lamuresti. ca idee mi-e nu imi pare a fi un baiat responsabil. tocmai de aia si-a permis si a acceptat sa i te daruiesti. de ce nu te-a lasat pentru cel ce avea sa iti fie iubit pentru totdeauna, pentru sotul tau. daca te iubea si ii pasa de tine. te-ar fi respectat atat psihic cat si trupeste. oricum, fie ca renunti acum la el fie mai incolo tot printr-o suferinta vei trece. fiecare iti ia plata pacatelor lui!

| oni a răspuns:

Nu stiu cat de mult tine la tine dar sora mea a fost si ea in situatia ta si pana la urma a renuntat sa se mai intalneask ca baiatul ala, acum are pe cine iar dupa cate stiu fostul ei pr e in puskrie acum.
viata merge inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca intra la inchisoare nu e sfarsit de lume, nu cred ca primeste mai mult de 5 ani+ ca poti sa-l vizitezi(am vaz in filme ca exista si vizite conjugale), e mult dar daca e iubire va rezista. Si daca nu va fi condamnat si nu vrei sa ramai fara el, incearca sa-l indepartezi de anturajul "daunator". Anturajul e ca un cos cu mere, daca unul e stricat le strica pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woooow dar stai linistiiitaa ca doar nu-l inchide pentru toata viata:*:*:*. Nu o sa isi primeasca niciodata permis de conducere si cel mult 3 ani si in plus il poti vizita, vezi si tu partea plina a paharului, daca se comporta frumos, si mai repede chiar. Nu iti mai fa atatea grija poate nici nu va fi nevoie de puscarie, stai linistita:*:*:*. Is altii care violeza si isi bat joc de copile si primesc un an acolo`n scarba si primeste el mai mult de 3 doar pentru ca a condus fara permis, bine ce`i drept sub influenta alcoolului se puteau intampla multe, dar atata timp cat nu s-a intamplat nimic?!

Sa fiti fericiti si nu renunta la el chiar daca va sta departe de tine o perioada, mai ales daca va iubiti atat!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare, cu soarta lui.acolo unde ii e locul. el a greşit, tu ai greşit cand ai ales.dovada ca, cand eşti indragostit esti şi orb, nu mai vezi bine. dar vine şi treirea la realitate, si vor pieri si visele. imi pare rau pentru el, dar daca omora pe cineva, cine suferea_

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-l astepti, si eu trec prin asta acum, am 18 ani si logodnicul meu are 26 si a facut el o prostie cand avea 19 ani si la cautat politia si acum la prins si eu am ramas fara elsadiar acum eu il astept frumos acasa fara sa fac vreo prostie pana iese afara...nu-l pot lasa la greu, ca doar el ma face fericita nimeni altul si sunt impreuna cu el de la 14 ani si nici-o sec nu ma plictisesc de el.il iubesc mai mult ca viata mea.asa fa si tu daca il iubesti ASTEAPTAL...ai grija de tine. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut ca majoritatea ti-au spus ca nu iti garanteaza nimeni ca el se va schimba si nu trebuie sa fii sigura pe le pentru ca s-ar putea sa suferi. Dar ce-ar fi iubirea daca nu ai suferii? Mama avea o vorba, daca nu suferi nu iubesti.Stiu prin ce treci si eu zic ca ar trebui sa ai incredere in el.Peate vei suferii daca dupa ce iese din inchisoare nu se va scumpadar gandeste-te ca daca s-ar schimba, ce-ai pierde, nici asa n-ar fi bine. Iubitul meu a stat 8 ani in inchisoare pentru trafic de droguri, m-ai are de ispasit 2 ani.Gandestete ca in tot acest timp l-am astepta si il voi mai astepta cat va mai fi nevoie.

| yocrazyralu a răspuns:

Wow povestea ta ma inpresionat foarte mult, sincer! sper sa nu ajunga la inchisoare sh sa ramai fara el. dar sh daca ar fi ca el sa ajunga la inchisoare daca va iubiti cu adevafrat veti trece peste.totul conteaza sa va iubiti cu adevarat restul trece.
poti sa imi spui ca-ti ani ai te rog