| Întotdeuna2 a întrebat:

Revin:

Luni pe 4 iulie este ziua de naștere a mamei prietenului meu.
Întrebarea e:
- Dacă după o lună de zile nu am mai vorbit nici cu prietenul meu nici cu măsa (în prezent, despărțiți), fac bine dacă mă duc de ziua dânsei acasă, cerându -i o discuție deschisă, privind reluarea relației de prietenie?
Dau fundă.
Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Stoica_Web_1999 a răspuns:

Greață, esti o haimana. Prea mirosi cand deschizi gura. Am auzit ca te ai cui sat pe tine în tramvai. Mai vinzi talpici de papuci la gara!

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ai face foarte rau!
Relatia este a ta cu prietenul tau, nu cu maica-sa!
Ca atare, ceea ce ai de discutat este cu prietenul tau doar, iar pentru asta poti sa-l suni si sa-i vorbesti sau sa-i ceri sa va intalniti undeva, dar, sub nici o forma sa nu te duci la ei acasa.

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

Problema e alta, prietenul meu a început să nu îmi mai răspundă la telefon (bineînțeles sub influența accentuată lui măsa, de-și locuiesc împreună), deci, slabe șanse mai văd. Gretta, ce-aș putea să mai fac în cazul de față, te rog să mă ajuți cu un sfat.
Mulțumesc mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Stai, ca abia acum am inteles, dupa ce ti-am citit si celelalte intrebari, tu esti GAY si te referi la iubitul tau, alt GAY, care te-a parasit.

Poate si-a gasit un alt iubit si te-a inlocuit, poate s-a plictisit de tine, poate vrea varietate…
In toate cazurile, despartirea voastra are de-a face cu voi doi, nu cu maica-sa, ca nu mai sunteti copilasi mic (sau sunteti?)
Incearca sa te comporti ca un om normal si sa nu te dai in spectacol, ca dragoste cu sila nu se poate, iar daca ala nu te mai vrea, nu ai ce sa faci.

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

îmi pare rău, poliția se cheamă numai la scandal, dar nu eu care vreau să îi las un mesaj (plic de atenție). De asta sunt și eu conștient. Chiar și așa, le dovedesc polițiștilor bunul meu și sincer gest, nu cu scandal sau mai știu eu ce, oricum nu are abilitățile mele.

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

Și, până la urmă care e tragedia, doar faptul că vreau să îmi cer iertare, asta-i rău?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Pentru ce sa te mai injosesti, daca el nu vrea sa te mai vada/ auda?
Daca te iubea cu adevarat, te ierta dupa primele 2-3 zile de cand ti-ai cerut iertare!

Stii ce, fii barbat macar in ochii lumii, vezi-ti de drum si cauta-ti un alt iubit, care sa te accepte asa cum esti!

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

și ce să fac atunci. Totuși am sentimentul că prea sufăr după el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Toti suferim macar odata in viata dupa o dragoste pierduta sau nemeritata, dar supravietuim!
Uita-te si tu in jur, fiecare din noi am avut 1-2 sau 10 iubiri inainte sa ne casatorim si numeni nu s-a omorat, nimeni nu a facut o drama din asta, este nromal ca o relatie care nu merge sa se rupa, suferim si invatam din greseli sa nu le mai repetam, ca urmatoarea relatie sa mearga foarte bine/
Deci, fii barbat si poarta-te mai cu mandrie!
Mai sunt gay pe lumea asta, nu s-a sfarsit pamantul, sa nu-i mai gasesti. altul, mai bun si mai frumos!

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

Înțeleg ce vrei să spui, dar, eu sunt fată nu băiat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Jenant pentru tine, pentru ca minti, uite aici declaratia ta " baiat" intr-o postare anterioara, cand unul din useri te intreaba daca esti baiat sau fata.

http://www.tpu.ro/......in-motive/

PS Nu-ti fa probleme cu mine, ca nu te judeca deloc, este fix problema ta pe cine iubesti si ce preferinte sexuale ai!
Sunt australianca si muncesc alaturi de gay, oameni total normali, la care nu ma interseaza (si nu ar trebui sa interseaze pe nimeni de altfel), preferinta lor sexuala.

| Întotdeuna2 explică (pentru Violleta2022):

Băi fato, suntem doi care deținem controlul acestui nume de utilizator și prea puțin mă interesează ce vrei tu să crezi. Abia aștept să mai crezi și altceva, ha haaaaa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Corect, tu si cu tine, detineti contul asta!
Cand ai chef esti barbat si probabil in pat cu iubitul, devii femeie, personalitate duala, dar asta nu are nici o importanta pentru mine, ca tot gay ramai, indiferent cum te aseaza ala.

Dar nu-i bai, incercasem doar sa te ajut cu sfaturi, iar tu musti mana care ti se intinde, atunci, nu-ti doresc decat creier si bun simt, restul, le primesti oricum de la ceilalti. Dupa c ti-ai arata coltii mai sus, tind sa cred ca iubitul tau gay, s-a saturat de hachitele tale si ti-a dat papucii pe buna dreptate!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu cred ca de ziua ei este potrivit mai mult decat sa-i urezi multi ani cu felicitarile de rigoare si sa intretii relatia deschisa, sa dovedesti buna crestere si ca nu ai resentimente. Mai tarziu poti sa " ai o discutie " desi nu e recomandat. Nu mamele hotarasc cu cine sa vorbeasca fii lor. Ti-ai dori asta?

| Întotdeuna2 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Te contrazic puțin, în cazul lui chiar măsa îi spune ce și cu cin să vorbească, așa lejer...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Daca e asa iar relatia voastra s-a rupt gratie " sfaturilor pretioase ale lu ' mami " nu prea cred ca este baiatul care iti trebuie tie. Vrei sa traiesti o relatie cu un tip telecomandat? Un barbat adevarat trebuie sa poata lua singur decizii in ce priveste viata lui si a tovarasei de viata si sa formeze un cuplu unic si direct raspunzator pentru decizii si modul de viata ales. In cazul tau iti pun eu ca va fi dirijat sau manipulat din umbra cat traieste mama-sa, cand nu o va mai avea se va simti in aer samd. Daca sunteti prea mici nu ma bag, daca sunteti majori si destul de maturi nu iese nimic bun sa primesti indicatii de la Moscova cum sa traiesti. Vei trai mereu ca soacra-ta nu cu el. Zic si eu. dupa 53 de ani de viata.

| Întotdeuna2 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ai perfectă dreptate. Cum aș putea proceda eu în cazul de față, deși ceva mă neliniștește mai mult de el nu de măsa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Întotdeuna2):

Este foarte greu de dat sfaturi cand nu cunosti situatia dintr-o pozitie terta, e un hazard si o iresponsabilitate sa te pronunti. Mai ales ca nu poti sa asculti ambele parti. Am scapat globul de cristal sub pat si ma aplec greu. Apoi o solutie cat de cat la astfel de probleme nu incape in cateva cuvinte ingramadite aici, nu mai vorbim de timpul necesar sa intreprinzi ceva pe etape etc. Oricine iti spune altceva ori are imaginatia prea bogata ori nu cunoaste nimic despre realtii, sau mai bine zis de amandoua.