| Dani290607 a întrebat:

Salut. Acum 2 zile m-am certat putin cu iubita mea, seara, inainte sa plec de la ea. Mama ei era sus in camera si a auzit ceva, si cand eram pe punctul de plecare a venit la noi si ne a intrebat ce facem, daca ne-am certat, etc.

Pentru a nu crea o situatie nedorita si pentru a nu o supara/indispune, am mintit o spunandu i ca nu ne-am certat, ca ne am bazait putin, ca am glumit, si ca voiam sa plec acasa ca se facuse tarziu...si a inceput,ca cum nu ne-am certat,ca o luam de proasta,ca o mintim,etc
Si a plecat suparata inapoi la ea in camera
Ziua urmatoare nu m-am mai dus la ea,fiindca stiu ca mama ei e mai dificila cu supararile si chestiile de genul,dar astazi m-am dus si cand am intrat in casa am intalnit-o pe mama ei,iubita mea era sus.

Si mama ei a inceput,ca nu vrea sa ne mai vada,ca nu are ce vorbi nici cu mine,nici cu fata, ca am mintit o ca pe proasta si am incercat sa o prostim,ca i-a fost rau de la suparare,si alte chestii de genul.

Si eu i-am spus,imi cer scuze si va rog sa ma iertati,eu imi asum si stiu ca nu am procedat bine nespunand adevarul,doar ca era destul de tarziu, si nu voiam sa va mai facem vreo suparare si dumneavoastra cu prostiile si certurile noastre, si ca nu am incercat sa o luam de proasta, doar n-am vrut sa i zicem atunci ca sa nu se supere pe noi...

Si din nou a inceput, ca a crescut la san doi serpi, ca am mintit o si am prostit o, ca e foarte suparata pe noi dar in speciala pe fata pentru ca e fata ei si nu o recunoaste in ce s-a transformat fiindca a incercat sa o prosteasca

Si tot asa mai departe, nevrand sa asculte nici macar o secunda din tot ce doream sa-i spun, si m-a rugat sa plec.

Ce pot face ca sa rezolv situatia cu mama ei? Mai e putin si este revelionul, nu vreau sa ajungem in situatia sa nu ne putem vedea din cauza mamei ei, fiindca 90%din timpul petrecut este la ea acasa fiindca iubita mea nu prea iese afara, avand mult de invatat si multe altele.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mama ei pare genul care face din tantar armasar pentru orice nimic iar asta e un red flag major, fiindca daca acum procedeaza asa si se comporta de parca totul e tragic, e clar mai incolo...Voi cati ani aveti? De ce nu mergeti la tine acasa? Iubita ta e cumva minora, tinuta cu forta in casa?

| TheGentleman a răspuns:

De ce lăsati neamurile să se amestece în relație? Tu ai treabă cu fata, nu cu mama ei. Dacă vrea să stea supărată, e problema ei.

| Dani290607 explică (pentru TheGentleman):

Pai e problema ca daca nu o impac pe mama ei nu ma mai vad cu fata, ca eu ma duc la ei ca sa ne vedem, cum am zis in intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei nu sunt de acord cu implicațiile părinților în relațiile cu copiii! Mamele în general sunt mai protectoare. Încearcă sa o suni pe mama, și sa va întâlniți la un suc sa îi explici situația! Îi poți da și un cadou de anul nou!

| ALM2000RO a răspuns:

Mutați-vă împreună în chirie, dacă aveți venituri amândoi și dacă sunteți majori, bineînțeles!