| mihaelutza_2197 a întrebat:

am 13 anishori, sunt fata.as vrea sa am si eu o prietena adevarata, am avut foarte mule prietene, si amice, nici una adevarata toate tradatoare.as vrea si eu o prietena adevarata,sadce sa fac?!

7 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Buna! Ma bucur ca nu te preocupa altceva la varsta ta si incerci sa profiti de ocazie si sa interactionezi cu mai multe persoane.
Prieteni adevarti sunt greu de gasit, esti micuta si mai ai de invatat multe lucruri de la viata.
Iti poti face mai multi prieteni, verifica terenul si atunci cand esti sigura pe tine, incearca sa te exteriorizezi mai mult.
Fii TU INSUTI, fara a fi o `copie` a celui de langa tine, vesela, optimista. ofera incredere si dovedeste ca esti o buna prietena si efortul va fi pe masura.Mult succes si grija mare de persoana ta.by`

| Adela_9686 a răspuns:

Prieteni adevarati greu se mai gaseste, tot ce trebuie este sa cauti, dar cand vezi ca tu esti singura care isi da interesul in relatia de prietenie, cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta, spun asta ca eu am patit-o de foarte multe ori si e foarte greu

| dix a răspuns:

Ce sa faci, sa mai ai rabdare, sa selectezi mai bine oamenii cu care ai de-a face si sa-ti duci prietenii pe acasa. Parintii pot spune imi place de x sau de y sau nu-mi place si de ce. Conteaza si ce oferi dar si ce pretentii ai de la anturajul tau. Prietenia adevarata se gaseste greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni, fata vrea o prietenaaaaa nu un iubitwinking Domane!:\))0

| Sweets a răspuns:

Poi... poti sa le faci un fel de proba celor care spun ca iti sunt prietene.Stiu si eu cand ai o problema foarte mare sa le zici prietenelor tale si vezi tu care doreste sa te ajute.Ca un fel de concurswinking

| Popescu Olivia a răspuns:

Sa cauti, cu ce crezi ca te putem noi ajuta?

| Deita a răspuns:

Cred ca o sa ai timp gasesti singura raspunsul la intrebare cu timpul insa. In primul rind crede in tine, prietenii ai cind sa tii faci toata viata, si chiar daca ai un cerc larg de prieteni ascultai pe toti ce spun insa HOTARIREA o ei TU, si nu ei.