| CheeseCake2005 a întrebat:

Salut, as avea si eu nevoie de niste pareri daca se poate

Sunt impreuna cu o fata de aproape 1 an, tin foarte mult la ea, sunt tot timpu acolo, nu ma port urat cu ea niciodata, stie ca se poate baza pe mine etc.Dar nu stiu de ce o simt distanta adica dupa 1 an de relatie te aproprii tot mai mult de o persoana nu? de la un timp nu simt ca ne-am mai apropiat, cel putin ea de mine nu, o simt mai distanta si bine, nu chiar indiferenta dar asa mai nepasatoare, gen daca ne vedem sau nu chestii de genul.

Intrebarea mea este urmatoarea,

Eu as vrea sa o imi simta lipsa, gen, eu tot timpul sunt cel care o cauta ( 90% din timp) sa nu mai fie asa, sa nu ii scriu/ o sun si 1 saptamana daca este nevoie, bine nu sa fiu nesimtit si indiferent, sa fiu si eu mai distant, sa nu o mai intreb ce program are etc, sa o las pe ea sa isi dea putin silinta, sa incerce sa aduca subiecte de conversatie, sa stabileasca intalniri, pentru ca eu sunt de obicei cel are face asta, vreau sa vad ca incearca si ea, din cate am inteles chestia asta functioneaza, sa ii dau mai mult spatiu...3 dintre prietenii mei mi-au confirmat ca functioneaza, alte pareri? propuneri? functioneaza metoda de mai sus?

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Poate chiar problemele din familie o fac sa para mai matura, mai grumpy asa... Si eu am probleme in familie dar uit de ele cand ies din casa. Chestia e ca la mine se cearta parintii intre ei, n-au treaba cu mine. Eu cred ca de la problemele din familie e asa :/

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din contra cand avem ceva nu il dorim asa mult ca la inceput vrem altceva, devino mai rece, indiferent, nu fi asa disperat, obsedat te pot intreba ceva? tu ai incredere in ea? daca nu de ce stai cu ea? daca da de ce te intrebi asta?

| T0T a răspuns:

Ea nu te iubește sau probabil e ceva de moment și are nevoie de un fel de impuls ca să se schimbe. Eu zic să renunți la relație și dacă chiar te iubește va veni ea la tine. Foarte multe relații sunt așa, e doar ceva de moment iar fata poate din lipsă de maturitate nu își dă seama de asta și la un momentdat se răcește tot.

| CheeseCake2005 explică (pentru T0T):

Nu am chiar sa renunt, dar am sa fiu f distant cum am planuit, doamne cum suna asta, planuit, zici ca fac ceva malefic.Dar serios acum, am sa fiu mult mai distant, nu o sa mai fiu tot timpul acolo pentru ea cu lucruri banale gen ajutor cu masina tot timpu etc.

| T0T a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Chiar că, ce malefic ești laughing Mai bine să faci așa și știi ce se va întâmpla? Ori relația se rupe de tot ori se întărește. E o decizie bună asta.

| CheeseCake2005 explică (pentru T0T):

Da, stiu ca este urat dar trebuie sa fac acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca s-a obisnuit cu multa atentie inseamna ca va cere din ce in ce mai mult, ori o lasi si tu mai moale, ori vei ajunge sa o cauti si sa te implici in relatie Numai tu. Si ce fel de relatie e asta?

| CheeseCake2005 explică (pentru anonim_4396):

Da, asta am facut zilele astea, nu i-am mai dat mesaj nu am mai cautat-o, si vad ca ma cauta ea, ma intreaba ce s-a intamplat de ce nu i-am scris

| soloangel01 a răspuns:

Parerea mea e ca ar putea functiona.

Ea poate s-a plictisit oarecum de tine. Las-o in pace cateva zile si vezi ce zice... poate ea e genu care vrea rasfatata sau sa fie bagata in seama. Daca inainte era altfel, daca stabilea ea intalniri, daca iti scria ea prima etc., inseamna ca s-a cam racit relatia, cel putin s-a racit ea.
Bafta happy

| CheeseCake2005 explică (pentru soloangel01):

Aaa nu, doar ca dupa 1 an suntem ca dupa primele 2 luni gen ......ma asteptam la mai multa atasare din partea ei, adica am avut mai multe relatii etc si niciuna nu a fost asa, COLD

| soloangel01 a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Inseamna ca nu mai e interesata de tine sad
Dar nu inteleg de ce a stat atat timp cu tine... Profita cu ceva de pe urma ta? Ai bani sau alte chestii de care s-ar putea folosi?

| CheeseCake2005 explică (pentru soloangel01):

Aaaaa, nici chiar asa, adica imi spune ca ma iubeste, e dragastoasa si ea, dar mai rar, imi dau si eu seama daca tine la mine sau nu, chiar tine dar nu stiu, cum am spus mi se pare ca s-a obisnuit cu prea multa atentie, vreau sa o fac putin sa fie ea cea care sa dea un semn de viata ( adica imi scrie, dar most of the time eu ei ) sa ii dau un impuls relatie. bani, nu prea adica mi se pare ca sunt undeva la mijloc, adica da am bani masina etc, dar nu ceva deasupra mediei, si nu e genul. Chiar o cunosc, doar ca nu imi dau seama de ce uneori e asa de cold

| soloangel01 a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Inseamna ca asa e firea ei sau ca asa vede relatia. Este mai matura si probabil nu ii plac dulcegariile. Daca tu simti ca te iubeste inseamna ca asa este, nu trebuie sa iti faci griji. Ii poti spune direct ca o simti mai rece, fara sa o mai 'testezi'. Vezi ce faci happy

| CheeseCake2005 explică (pentru soloangel01):

Nu, de fapt chiar este mai imatura, si ii plac dulcegariile doar ca nu stiu, are o familie putin mai ciudata si un anturaj sa zic asa mai naspa, se cearta des cu parintii, bine adica imi spune chestiile de genul, de exemplu am fost noi 2 plecati 1 saptamana la mare, a fost de vis, atunci mi se pare ca am vazut-o cum este ea, tot timpu fericita, dragastoasa etc, iar cand am revenit dupa o saptaman parca s-a schimbat inapoi.Am asa o impresie ca are probleme in familie care inca nu e pregatita sa mi le spuna

| CheeseCake2005 explică (pentru soloangel01):

Sper, adica sincer, e foarte diferita cand este doar cu mine o perioada mai lunga, este totul perfect, ca o persoana schimbata, curand o sa ma mut singur o sa ii spun sa stea cu mine, si vedem cum merge atunci.

| soloangel01 a răspuns (pentru CheeseCake2005):

Poate chiar problemele din familie o fac sa para mai matura, mai grumpy asa... Si eu am probleme in familie dar uit de ele cand ies din casa. Chestia e ca la mine se cearta parintii intre ei, n-au treaba cu mine. Eu cred ca de la problemele din familie e asa :/

| Popa_Cristina_1997_dulO a răspuns:

Bai, un raspuns de al meu are doua argumentaro.
In primul rand, eu, sunt mai negativista in relatia mea cu iubb, si il fac sa innebuneasca. Ea ori vrea sa vada daca ti la ea, vrea atentie o fata, alint-o. Alint-o "panda mea"

| CheeseCake2005 explică (pentru Popa_Cristina_1997_dulO):

Tot timpu ma port asa cu ea, adica are atentia mea... o alint, atingeri etc

si simt ca gresesc ca ii dau asa multa atentie... ma gandeam sa o fac sa vada cum ar fi daca eu nu as fi asa, sunt sigur ca i-ar displace. Parerea mea este ca s-a obisnuit cu prea multa atentie, si devine nepasatoare de animte gesturi.