| newaccountbye a întrebat:

Cum fac sa nu mi mai placa de un băiat? Ma simt inferioară lui doar pentru ca are bani și chiar nu cred ca el ma vrea, pentru ca e distant. As vrea sa fiu indiferenta dar am nevoie de niște sfaturi!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: il ocolesti sau il ignori.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, cam greu să îți oprești sentimentele pentru o persoana, mai ales dacă o vezi foarte des.
Important este sa analizezi situația și motivele pentru care le ai putea place, dacă este distant și probabil cu nasul pe sus pentru ca are " bani" ( Bine asta datorita părinților, nu ca a muncit el o zi pentru asta) înseamnă că nu merita.
Pur și simplu îl ignori, dacă îl vezi te comporți normal pentru ca este doar o simpla persoana.

Inferioară? ( momentan nu ești pe banii tai și nici el pe banii sai municiti, totul se datorează părinților și sincer nu este acesta un motiv de inferioritate)
Adică ai cu siguranță diverse calități, iar dacă el nu le vede, atunci este vina lui nu a ta.
Plus ca în adolescenta " băieții "sunt extrem de copilăroși, iar la modul de relații nici nu mai spun, pentru ca da, relații in adolescenta care sa tina pe mai târziu sunt puține, majoritatea sunt asa ca să fie pentru ca este o moda la toți pentru a pare " cool".

| just4ubr2015 a răspuns:

Incearca sa cauti pe cineva care sa il apreciezi doar pentru suflet iesi la teatru la film la plimbare si nu mai alege persoana de langa tine pentru bani la un moment dat banii se vor duce si vei ramane decat cu sufletul degeaba are bani daca el nu te face fericita sufleteste

| newaccountbye explică (pentru just4ubr2015):

Problema este ca nu caut relație, a apărut in viata mea fără sa vreau prin intermediul clasei de la școala.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru newaccountbye):

Atunci ignora-l o perioada si nu te va mai sacai