| AlexAndrei96 a întrebat:

De ceva vreme (13 ani) ma inteleg destul de rau cu sorumea. laughing Ok. fara gluma. Noi..nu suntem ca fratii normali, noi ne certam mai mereu. Bine, ea ma cearta si eu incep sa ma cert cu ea. Ok, deci.Ea are 24 de ani, eu 13. Ea e fata, eu sunt baiat, ea e profesoara, eu sunt elev, ea e Alexandra, eu sunt Alex_Razvan_Popa laughing. Ma exaspereazaaaaaaa. Intamplator e ca diriginta e prietena cea mai buna a lu' soru-mea, si vine mereu pe la sorumea. Bun. Sorumea e cu un tip Marius. E foarte tare. Deci...ce sa fac s anul ma mai cert cu ea? La scoala zici ca e de pe alta planeta, se compoarta frumos, ma cheama in cancelarie, si ma lasa sa stau pe telefon. Acasa, imi fura laptopul, imi ia si hainele cand sunt in baie, ma nenoroceste. Dar cand mama si tata sunt acasa se poarta exemplarrr. Tata e primar si mama e de aia cu ochii si are cateva cabinete prin tara. Am o familie complicata..mai ales la nume. Deci, HELPPPPP!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

rolling on the floor " Mama e de aia cu ochii " rolling on the floor
Ok acum fara gluma deci (fara deci) e absolut normal, o sa duci lipsa la astea cand vei creste si daca te tachineaza o face pentru ca ţine la tine.
Eu zic sa te multumesti ca ai familia unită şi întreagă, o să vină timpul în care o să îţi fie dor de chestiile astea şi observ că tu eşti fericit şi glumeţ, încearcă sa vezi mereu partea pozitiva.
Cel care te ceartă o face pentru că ţine la tine sau nu merită atenţie şi să nu pui suflet la un lucru neînsemnat tongue
Mai ales că eşti şi la o vârstă fragedă, învaţă cât mai multe şi fii echilibrat, vei avea un mare viitor tongue

| AlexAndrei96 explică (pentru Evolution):

laughing HUOOOOO, Ti cu ea. No, nu ma jigneste, dar devine enervanta cand vreau s afac ceva

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Vreau viata ta pentru o luna. Daca diriginta te viziteaza, pune-o pe sora'ta sa iti faca vreo lipeala cevarolling on the floor Bagate baiete pe diriginta ta, fai ochi dulci, o gluma ceva, un alta.Ca nu o sa iti faca rau, ca se supara sora'ta pe ealaughing asculta la mine.Bagate in seama cu ea pustiule, nu fi fraier big grin Mai stii? Poate te dezvirgineazabig grin

| AlexAndrei96 explică (pentru Liviu):

Ba perversuleeee laughing))))) rolling on the floor Sunt prieten cu diriga de 13 ani..bine,defapt de vreo 10 ca pe la 3 ani nu eram prieteni laughing. Sunt foarte bine cu ea, vine pe la noi, facem gratare in weekend sua mergem pe la munte. Eu cu sorumea si mama si tata si ea cu gagicasu.Gagicasu e tare de morii..are niste muschi, merge mereu la sala cu tata rolling on the floor La tata predomina steroizii rolling on the floor. Vroiam sa spun ca mereu vorbesc cu ea si rad, la scoala si acasa mai ales, dar s-o vezi acasa: "Ce faci fata? Bine fata uite pe aici.". laughing) Si la scoala e ceva gen "Buna Angi! Buna Alexandra, ce faci?" rolling on the floor) Deci mor efectiv. La scoala e singurul loc unde sunt linistit. As povestii mai multe dar, asi distruge tara, ca am distrus deja gramatica. Liviu, abtine-te tata rolling on the floor)))))))))

| Liviu a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Eu ma abtin, dar tu o sa te dai cu pumni in cap cand vei creste, deocamdata inca esti copil, peste vreo 10 ani la varsta mea.O sa faci gaura in zid laughing si o sa te urasti mult.Dar ma rog rolling on the floor Is pervers? Apai nu is pervers, eu iti zic realitatea. Daca vezi ca pune botu, ce mai astepti?winking laughing Ma rog, arde-o pe manuela tu.

| AlexAndrei96 explică (pentru Liviu):

rolling on the floor))))))) Nu cunosc vreo Manuela, decat o Angi *diriga* si o Alexandra *sorumea* laughing))) rolling on the floor)) Si nuuuuu....nu o iubesc! laughing)))) Sunt indragosit de o tipa de la scoala, dar ideea e ca nu prea pot sa stau cu ea ca se uita urat sorumea si diriga rolling on the floor)))) Mersi pentru sfaturi, penalule rolling on the floor) Ma bucur ca ai aparut in viata mea, m-ai schimbat 100% rolling on the floor)

| StaceyG a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti fagi griji pentru asta asa sunt fratii de obicei, dar incearca sa ii zici ca nu e frumos ce face si ca are o varsta la care ar trebui sa inceteze cu prostiile. Si in caz ca nu merge fa si tu ceea ce face ea cu tine, dar incearca sa nu o copiezi.

| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile.

| Lalex99 a răspuns:

Se numeste "tachinare in familie" si nu e deloc grav, as putea spune ca e chiar normal, deci nu ai de ce sa te sperii.