| CharlieScene24 a întrebat:

Salut.Deci dupa cum cred eu am o viata groaznica sad aproape toti din scoala face misto de mine ca am buzele mari straight face tot imi pun tot feluri de poreclesad.Nu le spun ca s-ar putea sa radeti si sa nu va mai opriti sad.Dar va rog dati-mi niste sfaturi ce sa fac sad nu stiu dupa parerea mea am o viata groaznica, care ma vad (mai ales aia mai mari)tot fac misto de mine etc.Va rog dati-mi niste sfaturi crying.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Te subestimezi.Fiecare are ceva frumos în el.fiecare e frumos în felul lui.

| BLeur a răspuns:

Off. şi eu trec prin acelaşi lucru, dar eu ştiu cum să le închid gura şi să tacă din gură. Am păţit aşa în clasa a 5a şi acum mai păţesc, dar rare ori.
Nu-i mai băga în seamă, dacă le întorci favorul, îi înjuri sau ceva. o să zică : " Aa. şi ăsta/asta e la fel ca noi. îşi bate joc, hai să o ţinem aşa ". În schimb, dacă tu nu-i bagi în seamă, în mintea lor o să zică : " Mda. nu ne bagă în seamă, deci nu prea îi pasă părerea mea " şi o să-l doară când o să vadă că nu-ţi pasă. Cine te iubeşte, te iubeşte exact aşa cum eşti. Cine te acceptă, te acceptă aşa cum eşti, nu trebuie să te schimbi pentru nimeni şi nimic. Te acceptă, bine. Nu te acceptă, să te lase în pace.

| notsurewhoiam a răspuns:

Daca esti fata nu ar trebui sa te ingrijorezi pentru ca daca nu ai observat in ziua de azi altele isi fac operatii ca sa aiba buzele mari asa ca considera ca ai un avantaj, daca esti baiat incearca sa iti schimbi freza sau sa te imbraci altfel, sa atragi atentia prin altceva, dar cel mai bun lucru e sa nu-i bagi in seama o sa se sature cree-ma(oricum nu inteleg ce e asa amuzat la a avea buze mari? chiar u mi se pare un lucru iesit din omun sau ceva de care poti radethinking)

| LolaLoVeCrazy a răspuns:

Pai esti baiat? daca da nu ii baga in seama sa zica ce vor..si daca esti fata e ok