| Kennedy97 a întrebat:

Ieri,mi-am scos-o de la prieteni pe fosta mea prietenă, iar aseară am primit un mesaj de la ea,după aproape o lună, când nu am văzut un mesaj de la ea, în care îmi zicea că "ăsta e modul meu de a mă răzbuna? Să nu uit ce a fost intre noi. " și multe alte chestii. Am două întrebări.
De ce îmi verifică profilul de Facebook, să vadă că nu o mai am la prieteni?
Iar cealaltă: caută împăcare? "să nu uit de ce a fost intre noi. " Deși are prieten.
Mulțumesc! Fundă celui mai detaliat răspuns.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neaparat iti urmareste profilului, sunt si alte cai mai micute de a vedea ca nu o mai ai la prieteni de exp sa fii tagguit intr-o poza, sa zica cineva ceva despre o postare de a ta iar ea sa nu o poata vedea, sa se uite daca esti on sa-ti scrie mesajul respectiv si nevazandu-te a verificat daca o mai ai la prieteni.
In legatura cu cealalta intrebare, cred ca ea inca tine la tine si pe respectivul l-a facut cu o incercare de a trece peste dar totusi orgoliul o omoara cand vede ca tu ai renuntat atat de usor la ea.

| Kenya a răspuns:

E disperata. Nu poate trece peste. Nu o baga in seama mai ales ca are prieten. Blocheaz-o.

| raresandrey a răspuns:

1-dacă o blocai nu mai avea acces la profilul tău 2- femeia ochiul dracului 3- dupa femei si tramvai să nu fugi niciodată, asa că,, don't worry be happy,,. https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

| IonuţR1995 a răspuns:

Iti verifica propilul ca sa vada daca ai uitat-o, daca deja ai trecut la alta fata.

Nu prea cred ca vrea impacare, mai mult as crede ca vrea ceva anume de la tine, sau poate chiar sa ramaneti prieteni.
Ofera-i o sansa, si vorbiti deschis, si daca nu se ajunge nicaieri, ii dai iar block si gata.

Mult succes.

| cristiorigins a răspuns:

Poate ca încă te mai place dar în acelasi timp îl place și pe actualul și așteaptă sa vadă cu care sa rămână. dacă Îți mai place de ea ar fi bine sa faci tu primul pas pentru ca ia nu are atât curaj, și dacă nu măcar ai încercat.

| raresandrey a răspuns (pentru cristiorigins):

Adica,,, to be or not to be,, prost pana la capat.laughing

| Lorekiss8 a răspuns:

Nu mi se pare ca ai procedat tocmai corect.Si reactia ei e foarte potrivita.Nu inseamna ca vrea sa va impacati, dar totusi ati avut o relatie in care ati fost fericiti impreuna si chiar daca s-a terminat(poate nu tocmai bine)nu trebuie sa uiti de lucrurile bune care s-au petrecut intre voi! Dar nu ma astept ca voi baietii sa intelegeti aceste chestii. :p