| Florin_Ionescu_1996 a întrebat:

Salut, imi place de o fata care are 14 ani iar eu am 19 este ceva platonic insa ea este diferita fata de celelate fete prin comportament, gesturi, pasiuni insa eu sunt din București si ea din Constanța, si mentionez ca si ea ma place, insa nu stiu ce sa fac deoarece cu ea pot sa ma vad de 3-4 ori pe an si nu vreau sa ajung la un punct in care sa o fac sa sufere, ce ma sfatuiti sa fac, sa continui relatia sau sa ii pun punct?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

De obicei relatiile de genul nu prea au cum sa functioneze mai ales ca aveti posibilitatea sa va vedeti doar de 3-4 ori pe an. In al doilea rand, intre voi e o diferenta maricica care e posibil sa nu le convina parintilor ei si sa fie si asta un obstacol pentru voi. De asemenea, varsta ei nu-i va permite cel mai probabil sa faca si ea calatorii spre tine.
In concluzie, eu zic ca nu prea are sanse de reusita. Relatiile la distanta mai au sanse sa functioneze daca cei doi se pot vedea macar o data la 2 saptamani.

| Florin_Ionescu_1996 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc pentru răspuns, o sa incerc sa ma impac cu ideea, desi parintii ei erau de acord, dar ai dreptate nu o sa țină... uneori viața este nedreaptă

| Adry05 a răspuns (pentru Florin_Ionescu_1996):

Din pacate...Dar capul sus, toate se intampla cu un motiv. Cine stie, poate veti avea posibilitatea sa fiti in viitor impreuna aproape sau vei intalni o alta fata cu care te vei intelege si mai bine decat ea.