| chrysti14 a întrebat:

Ma numesc Cristi am 14 ani si sunt din Bucuresti... Anul acesta am realizat o fata din clasa care se uita mereu la mine, iar cand ma uit spre ea se uita in alta parte.Eu cred ca ma place deoarece acest comportament l-am avut si eu anul trecut, cand am inceput sa o plac. Trebuie sa mentionez ca imi place foarte mult de ea si vreau sa fiu cu ea, dar partea este ca eu sunt cam timid, mai ales pentru ca nu am avut nici o prietena in toti acesti ani. Va rog frumos sa-mi spuneti ce pot sa fac ca sa o impresionez si sa ma aproprii mai mult de ea pentru ca fiind nou in domeniu nu prea stiu ce pot face. Intradevar, eu mai vorbesc cu ea pe mess, si la scoala in pauze dar nu este de ajuns. Va rog frumos, nu dati raspunsuri nefolositoare, deoarece chiar am nevoie de o prietena.

P. S: Ar trebui sa mai astept pana la liceu? Cum ar fi mai bine? Va rog, sfatuiti-ma.

Răspuns Câştigător
| Pandicorn123 a răspuns:

Cere-i nr de tel... dupa invit-o la un suc, si cu incetul ii spui ce simti pentru ea si o intrebi daca si ea simte la fel pentru tine. Tu trebuie sa faci primul pas ea sigur te place. Baiatul trebuie sa ii spuna primul fetei ca o place nu invers. ucces! Funda?

4 răspunsuri:
| Lullabies a răspuns:

Fa ce simti. Eu zic sa ramaneti doar voi doi si atunci sa o intrebi daca puteti fi mai mult decat prieteni. Din cate spui sigur te place. Nu ai ce pierde. Fa ce iti doresti in viata. Succes :*

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu trebuie sa fi timid.In aceeasi situatie a fost un baiat de la mine din clasa care o placea pe colega mea de banca,iar intr-o zi dupa ore el a intrebat-o daca vrea sa o conduca acasa, dar povestea asta nu a avut finalul de poveste pentru ca colega mea nu-l placea.
Dar, incearca si tu, sti cum se spune. Incercarea moarte n-are.
Daca merge bine si accepta sa o conduci acasa cand ajungeti intreab-o daca vrea sa iesiti la o plimbare in parc, sau la un suc.
Daca zice da, sa ii dai un singur trandafir cand va vedeti in oras.
P.S. Sa nu incerci sa o saruti din prima. Seara dupa ce ai conduso iar acasa sa ii dai un pupic pe obraz iar daca la a doua intalnire o sarutihee hee)).
Succes! Ai incredere.

| WhiteChocolate a răspuns:

Daca spui ca esti mai timid, incepe prin a-i face mici complimente, pup-o pe obraz cand o intalnesti.si o sa-ti dai seama daca te place.Si daca deveniti mai apropiati, totul o sa vina de la sinebig grin

| RELIABLE a răspuns:

De ce nu o inviti in oras la un suc sau la o tigara daca fumeaza.