| anonim11mr a întrebat:

Salut ..nu stiu cum sa incep am o perioada proasta cam de asta vara dupa ce m-am despartit de fosta prietena..am plecat din tara si toate imi merg prost ma simt cel mai ghinionist om din lume. si cel mai tare ma doare ca sunt singur fara ai mei ..si practic nu am pe nimeni care sa-mi spuna o vorba buna, sa-mi fie alaturi si nah imi este foarte greu ..ma descarc si eu aici sad... nu mai pot singur.

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

Nu-i nimic ca ai plecat, iti va fi mai bine cu timpul - faptul ca ai schimbat tara, oamenii din prejur e un beneficiu, o alta cultura si socializare cu strainii te vor face sa fii incarcat, mintea iti va fi ocupata si o vei uita pe fosta ta prietena. Incearca sa inveti despre tara - traditiile, sa iti faci cunostinte, iesi in un pab si socializeaza cu lumea si vei trece peste starea de depresie. Tu ti-ai format in gand ca gata, esti trist si nu mai poti, gandeste pozitiv, ia totul incet incet si vei reusi, socializeaza cu oamenii si te vei schimba, succes

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

In primul rand, de ce-ai plecat? In al doilea rand, daca nu vrei sa revii, trebuie sa cauti locuri unde poti socializa. Asa-ti vei gasi viitoarea sotie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti faci prieteni romani(chiar daca nu sunt ca cei dragi tie) pe acolo si mai iesi cu ei, fa-ti o alta prietena, strange-ti bani si intoarce-te in tara, incearca sa faci in Romania o afacere ceva, ca sa nu mai fii nevoit sa pleci.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Inteleg ce dorul de familie e greu, dar in rest de ce esti trist? De fosta gagica? Cauta-ti alta? De locul de munca? Cauta-ti altul! Nu vrei sa speli vase/lucrei in fabrica? Invata! Schimba-ti viata omule, nu mai sta si astepta sa pice din cer fericire, fa-ti tu fericirea!