| AlexandruB1637 a întrebat:

Salut! Pe data de 9 octombrie, inainte de a ma cupla cu iubita mea (m-am cuplat cu ea pe 10 octombrie), mi-a spus ca ii place de un baiat pe nume Andrei, baiatul respectiv fiind de la ea de la tara (de departe). Normal ca m-am suparat pe ea din moment ce o placeam si imi doream o relatie cu ea, ea stiind asta la momentul respectiv. In fine, dupa ce mi-a spus ca il place pe Andrei, am preferat sa nu mai vorbesc cu ea (i-am dat block peste tot si i-am spus ca prefer sa nu mai tinem legatura, ea fiind de acord). Si cu toate ca ea il placea pe Andrei, uneori imi spunea ca ma place, ca isi doreste o relatie cu mine, ne sarutam, ne luam in brate (tocmai de asta am si preferat sa nu mai tin legatura cu ea)... Pe data de 10 octombrie, m-a sunat sa isi ceara scuze, sa imi spuna ca ea de fapt nu il mai place pe Andrei si ca vrea o relatie cu mine, eu acceptand. Si are obiceiul de a imi controla telefonul, conversatiile si din moment ce ea face asta, am decis sa o fac si eu. Si printre mesajele de pe Instagram-ul ei, se afla si Andrei. Nu a fost de acord sa ii citesc conversatia cu el, asa ca a sters-o. Ieri s-a intamplat acelasi lucru, din nou avea o conversatie cu el si cand am vrut sa ma uit peste ea, a sters-o sustinand ca doar i-a dat niste sfaturi in legatura cu relatia baiatului respectiv, Andrei. Eu unul nu o cred ca de asta a sters-o, fiindca nu i-am interzis sa ii fie amica, sa ii ofere sfaturi... Dar daca doar despre asta era vorba in conversatie, presupun ca nu ar fi sters-o fiindca nu aveam nici un motiv de a ma supara, mai mult ca sigur era vorba despre altceva, ceva ce m-ar fi deranjat. Si tot ea este cea care se supara cand observa ca ma deranjeaza ca face asta. Si tare imi e ca nu cumva ca ea sa il placa in continuare si atunci cand se intoarce la tara si se vede cu el, sa se intample altceva. Fiindca daca nu ar fi avut nimic de ascuns, nu ar fi sters conversatiile cu el din moment ce stie ca o las sa aiba prieteni, nu exagerez cu gelozia. Voi ce imi propuneti sa fac? Ca mie tare imi ea ca o sa stearga conversatiile cu el de fiecare data inainte sa ne vedem si o sa spuna ca nu au mai vorbit.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un lucru este sigur, fata il place sigur pe Andrei, ca nu poti comanda inimii sa inceteze sa placa pe cineva daca ea este indragostita de Andrei si pe ascuns flirteaza cu el.

Din pacate, nu prea poti sa o controlezi si nici nu poti fi sigur daca este cu celalat sau cu tine, odata ce ea strege conversatiile.
Poti sa o rogi sa-l blocheze pe ala peste tot, dar tot nu poti fi sigur ca o va face.

| mihai69 a răspuns:

Eu zic să-i confiști telefonul; așa, sigur nu ye mai înșeală. Și pe ea s-o încui în beci.

| Lioana a răspuns:

Daca i-a placut de Andrei cu cateva zile in urma nu i-a trecut asta asa repede. Probabil nu i-au iesit pasentele cu el si a venit la tine. Totusi fata a fost sincera si ti-a spus ca il place pe respectivul.
Tu fa ce simti! Cat de mult vrei relatia asta? Poti lupta pentru ea si s-o faci sa uite de Andrei sau poti sa-i spui ca nu poti avea incredere in ea si tu vrei o persoana in care poti avea incredere.

| MrAM a răspuns:

Ma omoara telenovelele astea laughing
1. Cati ani ai?
2. O sa vorbeasca cu amandoi, dar astept raspunsul la prima intrebare sa te sfatuiesc ce e de facut laughing

| Annasicamy a răspuns:

Părerea mea este că îl place dar acel băiat nu vrea sa fie cu ea mai mult decât prieteni, daca era ceva sa vorbească decât că amici sa ii de-a niste sfaturi cum zice nu avea niciun motiv să se ascundă de tine, probabil acolo erau mesaje in care ea îl aborda..eu nu cred că dacă era cu el în relație mai era și cu tine..eu zic sa insiști sa afli ce tot are cu el de se ascunde, nu e corect sa te tina doar că pe pansament că nu e ea fericită. pune piciorul în prag nu e corect ce face adică ăla o refuza și sa vina la tine că na.și tot tu sa stai neliniștit din vina ei( scuze daca sunt prea pe față dar nu suport chestiile astea :-) )