sunt foarte disperat, Ajutoooor! :'(((
Parintii mei se cearta ca soarecele si cu pisica, nu inteleg de ce?
Va povestesc cum s-a intamplat, telefonul lui taicameu sunase iar el era afara, dupa aceea mama a raspuns pe telefonul lui taicameu!
Era verisoara bunicii mele si mama a intrebat-o cine era la telefon, si dupa ce i-a zis numele, a inceput mama s-o faca in toate feluri!
Si ea s-a certat cu taicameu pentru verisoara bunicii mele ca bunica mea e la spital!
Mama nu s-a mai impacat cu bunica si cu matusa mea de un an de zile!
Ele sunt de partea tatalui meu!
Si ce scandal monstru mai face si acum de se aude tot satul!
Va rog foarte mult, o sa am un calvar pentru scandalul asta nonstop!
Help!

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este scandalul lor si atata timp cat nu te implica pe tine direct nu interveni.Nu intelegi care este problema intreabai sau ignorai.

| Nemessys a răspuns (pentru Freya1):

Este deranjat de faptul ca parintii lui se cearta. Tie chiar ti-ar conveni sa ii auzi toata ziua pe parintii tai ca se cearta?

| Freya1 a răspuns (pentru Nemessys):

Eu imi aud parintii zilnic ca se cearta si mai ales ca tata consuma alcool si poti sa iti dai seama cat de nasol e dar am putut supravietui daca nu interveneam in discutiile lor decat in momentul cand se luau de mine sau chiar degenera in ceva mai nasol.Nu ai de ce sa te bagi intre doi oameni mai ales adulti cand au dispute ca nu ai de unde sa stii ce e acolo plus ca maine se impaca si tu esti de fazan.
Daca este atat de nasol si se lasa cu bataie sau ceva de genu da intervi si proasta sa fie femeia ce ramane in continuare acolo.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa mergi la psihologul scolii, sau sa le explici parintilor ca toate certurile lor te afecteaza.

| Mandreiv a răspuns:

Rezolvare trebuie sa vina din partea lur nu de la tine, tu poti doar sa le spui cand sunteti impreuna ca nu suporti sa ii vezi certându-se si sa incerci sa vorbesti cu un psiholog sau cu cineva apropiat.