| OnnySky a întrebat:

M-am gandit sa imi spun si eu problema...ma deranjeaza ca am la scoala 2 fete cu care ma intelegeam bine dar ieri s-a distrus totul crying nu inteleg ce le-am facut (scriu aceste randuri plangand) sad.
Le-am spus niste lucruri pe care nu le-am mai zis decat celeor mai bune prietene ale mele crying
Iar ele ieri au inceput sa zica la toata clasa
Le-am zis ca imi place de un baiat de la alta clasa si au zis la toti din clasa, apoi aia din clasa s-au dus la baiatul ala si iau spus ca il plac
De ieri simt ca nu mai pot avea incredere in mine.
Ce sa fac?
Sa mai vorbesc cu ele?
Se mai pot numi ele prietene?
Ajutati-ma va rog.Multumesc

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate doar au incercat sa te ajute. Or fi crezut ca spunand la toti, iti vor fi de folos. Ar trebuii sa discuti cu ele, sa aflii adevaratul motiv pentru care au facut asta, si abia apoi sa tragi concluziile.
O zi buna!

| pitikaaaa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator si i-am zis asa zisei prietene ca, cu o prietena ca ea mai bine singura.happy si din acea zi ma gandesc de 3 ori inainte sa zic ceva si cui sa ii zic daca am ceva pe suflet...si sa zic ca m-am invatat minte si secretele si tot ce am ppe suflet nu mai zic nimic nici unui prieten pentru ca nu pot avea incredere in nimeni(desi mi s-a dovedit ca pot sa am incredere in unele persoane...) de atunci scriu pe o foaie si o arunc sau ii dau foc.happy.

IN ziua de azi nu mai exista prieteni adevarati doar prieteni si atahappy

| alish a răspuns:

Hey. acum depinde ce simiti si tuthinking eu as putea sa iti zic ca numia sunt pr tale, dar poate tu inca le consideri. Crede-ma ca orice prieten va mai face cateodata vreo chestie asa ca astawinking dar daca chiar sunt asa apropiate de tine... Elee sunt doua si tu una, dar laughing se mai intampla. Si eu i-am facut odaa unei pr asa x_X si regret ff mult chestia asta. Incearca sa stai de vorba cu ele si sa le zici ca nu ti se pare frumos ce au facut ele si ca prietenele nu fac chestii din astea, ptc nici lor nu lear convenii daca tu le-ai spune un secret.
Nu trebuie acum sa renunti la tothee hee ptc o simpla prostiewinking daca inca sunteti cu placutu si nu stiu ce inseamna ca nu sunteti f mari si de obicei copii mai zic chestii pe care nu vor de fapt sa le zicawinkinglove struck
Nu uita: O PRIETENIE TRECE SI PRIN FOC love struck [citat 4 Adry05] :X

| Onissy a răspuns:

Si eu am avut astfel de problema. Poate au vrut sa ai incredere in ele ca sa le zici lor secretele tale. Nu mai vorbi cu ele si daca ti-au spus vreun secret de-al lor spune-l si tu tuturor.Nu trebuie sa fi suparata daca iti place de cineva.Sa nu mai ai incredere in nimeni in afara de tine. sper sa iti rezolvi problema!