| Siimiiiiii a întrebat:

am 17 ani si am o mica problema. Am fost impreuna cu un baiat timp de 2 luni si ajunsesem sa tin foarte mult la el, insa dupa 2 luni ne-am despartit, cauza despartiri fiind ca noi locuim in Germania dar el a fost nevoit sa se intoarca in tara. Dupa el am mai fost impreuna cu 2 baiati dar dupa 2 saptamani ma desparteam de ei pentru ca simteam ca nu merge si nu voiam sa continuii. Acum mama spune ca m-am despartit de ei pentru ca vreau doar sa ma razbun pe baieti pentru ca primul a plecat dupa 2 luni. Cu fostul m-am mai vazut doar o data in vara asta cand am fost in tara, dar de atunci nu am mai vorbit, eu pentru el nu mai simt nimic, dar mama ma dispera. laughing Cum sa fac sa ma lase in pace si sa nu ma mai streseze cu asta, e viata mea si nu conteaza daca am prieten sau nu.

9 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu vrei sa vorbesti despre asta si ca ati incheiat subiectul.winking

| NGheorghe a răspuns:

Nu inteleg. Mama ta vrea ca tu sa ai prieten doar ca sa aiba ea despre ce discuta? happy
Sau mama ta se mai baga in seama si cu prietenii tai cu care discuta mult? happy ...si cand tu n-ai prieten atunci nici ea nu are cu cine discuta.

| Siimiiiiii explică (pentru NGheorghe):

Ea spune ca o sa pierd baiati buni doar pentru ca vreau sa ma razbun dupa ce s-a intamplat cu primul prieten, dar nu e adevarat nu ma razbun pe baieti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sotia mea se razbuna mereu pe baieti de cate ori ma prinde in pat.cand o prinde carpa o face.da...ea e casatorita.are voie.

| JusTPauL a răspuns:

Pur si simplu fate ca nu-ti pasa cand vine vorba de baietilaughing
Ignoranta e al naibii de enervantarolling on the floor

| LittleBugsBunny a răspuns:

Ei cred ca tu vrei sa il inlocuiesti pe primul si de aceea nu ai o relatie stabila pentru ca nimeni nu va fi ca el de asta le e frica parintilor ca nu vei avea o relatie stabila pentru ca ti-ai distrus sentimentele etc etc cea mai buna solutie ar fi o sueta intre fete ca sa clarificati asta

| ionut332 a răspuns:

Pai parinti nu iti vor raul a vazut ca te intelegeai bine cu baiatu cu care ai stat 2 luni si ei cred ca daca o sa te impaci cu el o sa fie bine.Dar incearca sa gasesti un baiat mai special cu care sa stai mai mult de 2 saptamani si parinti tai o sa vada ca iti este bine si o sa te lase in pace

| Axente_Gabriela_1997 a răspuns:

Cred ca ar trebui sai demonstrezi ca tu nu mai simti nimic pentru el. Spune-i ca nu il mai iubesti si sa te lese impace ca nu poate ea sa controleze cu cine sa fii si cu cine nu! happy

| Pitian_Florinel_1982 a răspuns:

Incearca sa cauti pe alt cineva, dar de preferat cineva pe care il cunosti bine si despre care stii ca are o inima mare.Pentru ca daca nu il cunosti bine s-ar putea sa se intample ceva rau din pacate. Daca nu, vei gasi pe cineva pentru ca exista perechea potrivita pentru toti.